top of page

Про відому співачку Квітку Цісик знімуть фільм


Режисером фільму «Квітка», який надано на XIV конкурсний відбір кінопроєктів Держкіно, виступатиме Тарас Ткаченко («Чорний Ворон», «Гніздо горлиці»). Авторами сценарію стрічки виступили Сергій Дзюба й Артемій Кірсанов, відомі за такими художніми фільмами та книгами, як: «Позивний Бандерас» і «Заборонений».

«Ми виграли грант у УКФ у 2019 році й успішно реалізували проєкт: був написаний сценарій, створений сайт, рекламні матеріали, а також відбулося відрядження до Нью-Йорка, де ми познайомилися з Едвардом Раковичем, чоловіком Квітки Цісик, який є правовласником на її ім’я і голос. Під час зустрічі домовилися про подальшу працю над проєктом», – розповіла продюсерка фільму «Квітка» Валерія Борщевська.

Згідно з сюжетом, основні події розвиваються в 1983 році. Американська співачка українського походження Квітка Цісик (Кейсі) здійснює першу та єдину в житті туристичну подорож в Україну – до міста Львів. Перебування на землі предків дозволяє подолати творчу кризу й усвідомити власну місію – пожертвувати комерційним успіхом заради створення нових альбомів українських пісень.

Цікавий історичний факт: саме після відвідування УРСР у другому альбомі українських пісень Квітки Цісик «Два кольори» (англ. Two colours) 1989 року з’явилася пісня Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори».

Нагадаємо, батько співачки родом із Коломиї, був головним концертмейстером Львівської опери. У 1944 році з сім’єю, тікаючи від наступу Червоної армії, опинився в таборі для переміщених осіб у німецькому місті Байройт, після чого емігрував до США.

Сама співачка (повне ім’я Квітослава-Орися Цісик) із дитинства навчалася грі на скрипці, а в 1974 році закінчила консерваторію у Нью-Йорку. У 1977 році зіграла епізодичну роль у комедійній мелодрамі «Ти осяюєш моє життя», а пісня до фільму у виконанні Кейсі отримала «Оскар». Однак слава дісталася іншій співачці Дебі Бум, яка виконала її на церемонії нагородження.

Десять років Квітка Цісик була бренд-голосом автомобільної компанії Ford, за допомогою її голосу свій імідж створювали корпорації Pepsi-Cola, Coca-Cola, American Airlines, Burger King та інші.

Хто саме зіграє співачку – наразі не відомо. На прем’єру біографічного фільму «Квітка» можна очікувати у 2022 році.

Соціальні мережі
bottom of page