top of page

Бестселер Саллі Руні «Нормальні люди» виходить українською


Роман ірландської письменниці Саллі Руні «Нормальні люди» вперше надрукують українською мовою. На полицях вітчизняних книгарень книга з’явиться менш ніж за місяць.

Книга «Нормальні люди» побачила світ у 2018 році і відтоді кількість проданих примірників перевищила мільйон. Тоді ж роман потрапив до довгого списку Букерівської премії та виграв British Book Award. Книга перекладена понад 40 мовами, а у 2020 році на телеекранах з’явився серіал, знятий за її мотивами з однойменною назвою «Нормальні люди», що мав рекордну кількість переглядів на BBC та Hulu.

У центрі роману – відверта й чесна історія дорослішання, кохання, пошуків та втрат себе, дружби двох молодих людей – Маріанни та Коннелла.

Українською роман переклала Анастасія Коник, художнє оформлення створив Назар Гайдучик. Книгу видано за підтримки Literature Ireland.

Саллі Руні, яку критики називають «Селінджером для покоління Снапчату» та «першою хорошою романісткою для міленіалів», у романі «Нормальні люди» торкається важливих для сучасних підлітків та молоді тем, серед яких: соціальні стереотипи, проблема вибору майбутнього, вплив середовища на головних героїв.

«Роман, який належить прочитати запоєм, на одному диханні», – так охарактеризували твір у The Washington Post.

У VOGUE щодо нього написали: «Руні створила унікальний чуттєвий роман: світлий та різкий, без штучності, але переповнений мудрістю та проникливістю… Роман торкається класової та політичної тем і розкривається у жвавій, дотепній мові, яку впізнають шанувальники авторки».

«Роман «Нормальні люди» вирішує проблеми міленіалів із дотепністю ХІХ століття…», – таку оцінку твору дали в Elle.

Принагідно зазначимо, що Саллі Руні (народилась 20 лютого 1991 року) – ірландська письменниця та сценаристка. Її дебютний роман «Розмови з друзями» вийшов у 2017 році. У 2018 році світ побачила друга книга авторки – «Нормальні люди», яка стала бестселером та була екранізована. Також письменниця потрапила до лонг-листа Букерівської премії й отримала кілька літературних відзнак.

Джерело: «Буквоїд»

Соціальні мережі
bottom of page