top of page

Завершився національний відбір кінострічок для висування на американський «Оскар»


Український оскарівський комітет завершив прийом заявок для участі національних фільмів у відборі щодо висування на премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» від України.

Цього року в національному відборі беруть участь три фільми й усі вони створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

  • Драма «Атлантида» режисера Валентина Васяновича (Україна, 108 хв.)

Стрічка розповідає про майбутню перемогу України над Росією. Події фільму відбуваються у 2025 році. З моменту закінчення війни минув рік, територія Донбасу визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки спустошене, що зміни здаються неможливими. Проте на тлі порожнечі народжується нове кохання.

  • Лірична комедія «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукіча (Україна, 104 хв.)

Зазнавши безліч невдач у роботі й особистому житті, молодий звукорежисер-фрілансер Вадим отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити «незручну Україну» та вирушити в «привабливу Канаду» подалі від проблем. Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі стає ненька головного героя.

  • Документальна стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик (Україна, Литва, 74 хв.)

Воєнні дії на сході України тривають шостий рік. Обстріли у Красногорівці («червона зона» Донецької області), де живуть мати-одиначка Ганна та її четверо дітей, не припиняються. Але поки зовнішній світ складається з вибухів та хаосу, дім наших героїв повен життя і світла. Мама й діти мають різні захоплення, грають на музичних інструментах і, що найцікавіше, самотужки знімають фільми про своє життя під час війни.

24 вересня відбудеться пресконференція щодо фільму-кандидата на премію «Оскар».

Соціальні мережі
bottom of page