top of page

У Великобританії випустили монети до сторіччя з часу виходу першого роману Агати Крісті


Королівський монетний двір Великобританії повідомив про випуск колекційних монет 100 Years of Mystery номіналом £ 2, присвячених першій публікації роману «Загадкова пригода в Стайлзі».

«Дизайн монет включає всі відмінні риси роману Агати Крісті й прикрашений фрагментами пазла, що втілюють оригінальні повороти сюжету, усім нам знайомі», – зазначила представниця Королівського монетного двору Клер Макленнан.

Правнук Агати Крісті Джеймс Прічард висловив подяку і додав, що його бабуся була генієм: «Чудово знати, що її розповіді та персонажі продовжують отримувати таке визнання через століття після публікації першого роману».

Твір «Загадкова пригода в Стайлзі» був опублікований у 1920 році. У ньому вперше з’являється бельгійський детектив Еркюль Пуаро, а також капітан Артур Гастінгс і інспектор Джепп – персонажі, які будуть фігурувати в десятках творів письменниці.

Про створення роману Агата Крісті розповіла в своїй автобіографії. Образ Пуаро вона склала зі спостережень за бельгійськими біженцями в її рідному місті Торки, а думка про те, щоб написати детективний роман, виникла у результаті жартівливого парі із старшою сестрою.

Романи Агати Крісті перекладені понад 50 мовами.

Соціальні мережі
bottom of page