top of page

III Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» відбудеться і в онлайновому, і в офлайновому форма


Протягом 2–4 жовтня Луцьк перетвориться на місто літератури, на вулицях можна буде зустріти чимало відомих письменників, адже у цей час проходитиме III Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера».

За словами організаторів, карантин вніс корективи в їхні наміри, тож фестиваль частково перейшов в онлайн-формат. Зокрема, з’явився ютуб-канал, де від липня щотижня публікуються відеорозмови про важливі персоналії, місця та події.

«Частина зйомок за участі відомих авторів та авторок відбудеться упродовж 2–4 жовтня. Однак ми знаємо, наскільки важливо зараз відновити живе «офлайнове» спілкування, презентувати книги, які вийшли в період карантину, відчути вже забуте емоційне піднесення від зустрічі з улюбленим письменником, а письменникові побачити очі свого читача», – прокоментувала ситуацію директорка фестивалю Елла Яцута.

Таким чином програма фестивалю складатиметься як з онлайн-включень, так і офлайн-зустрічей.

Якщо говорити про гостей, то цьогоріч під час «Фронтери» презентують новий роман Софії Андрухович «Амадока» та Андрія Любки «Мур», відвідає захід Остап Сливинський, Артем Полежака, Дмитро Лазуткін, Юрій Андрухович та інші.

Очікують й авторів із Польщі: Мірослава Влеклого, автора бестселера «Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала», та абсолютної зірки польської літератури Яцека Денеля. Також є попередні домовленості з білоруською письменницею Марією Мартисевич.

Цього року, у зв’язку з карантинними обмеженнями, під час фестивалю не буде «прогулянок містом» з події на подію. Заходи відбуватимуться на одній локації, облаштованій відповідно до вимог МОЗ.

«На жаль, ми розуміємо, що зібрати тисячні зали, як минулого року, нам не вдасться. Ми будемо дотримуватися усіх заходів безпеки: дистанції та маскового режиму, обмеженої кількості осіб. Окрім того, потрапити на фестиваль можна буде лише за умови попередньої реєстрації. Ми розуміємо, що це викликає незручності, але діємо у критичних умовах. Для нас важливо, аби ті, кому справді внутрішньо потрібно відчути причетність до мистецької події, мали цю можливість, тож просимо поставитися до всіх обмежень із розумінням», – наголосила Елла Яцута.

З детальною програмою фестивалю невдовзі можна буде познайомитися на фейсбук-сторінці «Фронтери».

Джерело: «Буквоїд»

Соціальні мережі
bottom of page