top of page

У прокат виходить український фільм про Тараса Шевченка


24 вересня в національний прокат виходить новий художній фільм «Тарас. Повернення». Стрічка створена за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Фільм розповідає про три останні місяці заслання Тараса Шевченка у Казахстані. Того літа поет, висланий на військову службу в російській царській армії, отримує повідомлення від друзів із Петербурга: його особисто помилував цар Олександр II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти про це Тарасу й видавати указ про його звільнення. Ба більше – таємний агент із Петербурга намагається зробити все, аби поет залишився тут назавжди.

Зйомки фільму проходили в Києві, Одесі, на території Аккерманської фортеці у Білгород-Дністровську, а також у Мангістауській і Алматинській областях у Казахстані.

Автором сценарію та режисером стрічки є актор, літератор та режисер Олександр Денисенко. Ролі у фільмі виконують: Борис Орлов (у ролі Тараса), Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Роман Луцький, Ганна Топчій, Акнієт Оринтай.

Соціальні мережі
bottom of page