top of page

Сучасні українські письменники постануть у неочікуваних образах на календарі


Літературна агенція OVO ініціювала спеціальний проєкт із промоції читання та підняття рівня обізнаності про сучасних українських авторів «Literature illustrated». Це календар, який міститиме фотографії 13 сучасних письменників.

Організатори пояснюють, що авторів підбирали за принципом різноманіття, для того, щоб показати, якою багатогранною є сучасна українська література.

«Ми прагнули представити маловідомих сучасних українських письменників, вартих уваги, разом із зірками сучасної української літератури – у межах популяризації читання книг українських авторів. До календаря увійшли як ті письменники, які вже здійснили величезний внесок у розвиток української літератури, так і ті, чиї книги стають популярнішими з кожним днем. Настінний календар має стати одним із візуальних елементів у боротьбі за популяризацію читання сучасної української літератури», – зазначають в агенції OVO.

За словами ініціаторів проєкту, у незвичному погляді об’єктиву польсько-німецької фотографині українського походження Марисі М’яновської читачі побачать як одного з найтитулованіших письменників – Сергія Жадана, тих, хто створив фурор в літературному середовищі, продавши самостійно 30-тисячний наклад своєї книги – Валерія Ананьєва, а також зовсім свіжі обличчя – автора, за визначенням літкритиків, найкращого романного дебюту 2020 року – Павла Матюшу.

У проєкті беруть участь письменники різних жанрів: детективісти Мартин Якуб та Віктор Янкевич, фантаст Павло Дерев’янко, трилерист Андрій Новік. Не обійшлося і без музикантів із письменницьким хистом – фронтмена гурту «Фіолет» Сергія «Колоса» Мартинюка, барабанщика Павла Коробчука та колишнього боксера, а тепер письменника Сергія Демчука. Також до календаря увійдуть фото письменників, які вже давно відомі серед читачів – Артема Чапая, Петра Яценка та Артема Чеха.

В OVO сподіваються, що такий календар мотивуватиме потенційних читачів ставити собі за мету читати по одній книжці українських авторів щомісяця.

Авторський прибуток із продажу піде на закупівлю книжок цих авторів для бібліотек та лікарень України.

Джерело: «Читомо»

Соціальні мережі
bottom of page