top of page

Рідкісне видання головної книги Ісаака Ньютона пішло з молотка


Перше англомовне видання трактату «Математичні початки натуральної філософії» 1729 року було продано британським аукціонним будинком Dominic Winter за 22000 фунтів стерлінгів ($ 28500). Книгу придбав колекціонер із Нью-Йорка.

Аукціоніст Кріс Олбері зазначив, що сьогодні дуже важко сказати, скільки існувало перших видань англійською мовою, але всі вони вважаються дуже рідкісними.

Зазначений екземпляр новаторського трактату випадково виявили в одній домашній бібліотеці Південного Уельсу. Аукціоніст зізнався, що «мало не впав зі стільця», коли зрозумів, що перед ним найбільший науковий твір в англійському перекладі. Кріс Олбері також зауважив, що це не найкраща копія в світі (з точки зору стану екземпляра), зате видання виявилося повним.

Трактат «Математичні початки натуральної філософії» вважається основною працею видатного англійського вченого. У ньому Ісаак Ньютон сформулював закон всесвітнього тяжіння і три базові закони класичної механіки.

Перше видання латиною побачило світ в 1687 році. Потім були перевидання в 1713 і 1725 роках. Англійський переклад вперше вийшов в 1729 році.

Соціальні мережі
bottom of page