top of page

Віртуальний музей Івана Франка запрошує на онлайн-екскурсії


У Києві презентовано віртуальний музей, який містить 3D-тури залами квартири-музею родини Івана Франка та аудіогіди різними мовами. Проєкт реалізовано Міжнародним фондом Івана Франка за підтримки Українського культурного фонду.

Музей складається з п’яти залів: зала №1 «Іван Франко у Києві» розповідає про перебування письменника у столиці у 1885, 1886 і 1909 роках; зала №2 «Нащадки Франка» – про дітей та онуків Каменяра; зала №3 «Тарас Франко» – про другого сина І. Франка, який з 1950 по 1971 рік жив у цій квартирі та працював у Києві; зала №4 «Іван Франко у малярських практиках сина» – про невідому широкому загалу колекцію малярських практик Тараса Франка; зала №5 «Проєкти Міжнародного фонду Івана Франка» – про діяльність фонду, реалізовані проєкти та ініціативи.

Віднині віртуальну 3D-мандрівку родинним помешканням Франків можна здійснити на сайті у супроводі аудіогідів українською, англійською, німецькою й російською мовами. Завдяки зручній навігації і 360° панорамам віртуальні туристи можуть ознайомитися та оглянути експозицію: архівні документи, машинописи, приватні речі, світлини із сімейного архіву, листи, меблі та колекцію картин.

Ресурс підтримує технологію VR, яка дозволяє пройтися залами музею та продивитися експозицію навіть із дому. Таку технологію використовують музеї США, Нідерландів, Польщі, Індії та Єгипту.

На онлайн-платформі також створено розділ «Архів», де виставлено цифрові копії архівних документів, фотографій та листів, а також розміщено картографічний ресурс «Іван Франко на мапі Європи», де відзначено меморіальні місця перебування Івана Франка за життя.

Додамо, що проєкт переміг у програмі УКФ «Створюємо інноваційний культурний продукт» і мав на меті в інтерактивній формі, з використанням технологій віртуальної та доповненої реальності, популяризувати постать Івана Франка та його родини як в Україні, так і за кордоном.

Соціальні мережі
bottom of page