top of page

28 BookForum оголосив формат та куратора фокусної теми


«Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними» – саме таку фокусну тему обрав 28 BookForum. Куратором фокусної теми стане відомий український перекладач та літературознавець Юрко Прохасько.


Юрко Прохасько – український літературознавець-германіст, перекладач, публіцист, есеїст, психоаналітик. Перекладає з німецької та ідишу. Друкується в часописах «Критика», «Ї», «Tygodnik Powszechny», «Die Zeit», «Kafka», «La Repubblica», «Falter».


Цього року Львівський міжнародний BookForum очікує гостей, які змінюють світ, з усієї України, а також з ЄС, США, Південної Америки та Африки. Плануються понад 100 подій, панельні дискусії, традиційна Ніч поезії та музики non-stop.


«Дорослішання визначає вміння обходитися з невпевненістю, бути чесним з собою і з тими, за кого відповідаєш. Це така колективна гра з чіткими правилами, які постійно оновлюються, і відповідальністю за це, – йдеться на сайті BookForum. – 2021 року ми святкуємо 30-ліття незалежності, 30-ліття вільного культурного та літературного ринку. Зміна поколінь, нові зовнішні та внутрішні межі, їхнє розширення та звуження, зміни, які формують людину та впливають на власний голос, відповідальність за свій вплив – це неповний перелік питань, які порушує цього року 28 BookForum. Ми хочемо дослідити, коли насправді кожен із нас став дорослим і почав встановлювати власні правила.


У межах 28 Львівського міжнародного BookForum ми хочемо створити безпечний простір для обговорення питань, чи може вважатися наша держава «дорослою» після 30-річчя проголошення Незалежності. Чи піддається вона контролю громадян і громадянського суспільства, чи сама встановлює для них правила? Як змінилися ми усі за ці 30 років? І як культура та література, звільнившись від тоталітарної цензури, впливає на формування сталого оновлення нашої держави як інституту і стає (чи не стає) її «дорослим» голосом».


Детальну тематику панелей та концепцію куратора організатори обіцяють оприлюднити найближчим часом.

Торік, через пандемію коронавірусу, BookForum пройшов онлайн. Події переглянуло понад 285 тисяч осіб.


Цього року BookForum вперше за всю історію відбудеться у гібридному форматі: онлайн та офлайн. Повну програму, теми дискусій, кураторів та зірок фестивалю буде оголошено додатково та розміщено на сайті bookforum.ua і у соцмережах.


28 BookForum відбудеться 15–19 вересня 2021 року у Львові за підтримки Українського культурного фонду.

Comments


Соціальні мережі
bottom of page