top of page

300-річчя від дня народження Григорія Сковороди планують відсвяткувати з розмахом


Верховна Рада України ухвалила постанову «Про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди». Документом пропонується низка заходів задля вшанування видатного митця.


Власне, Держкомітету телебачення і радіомовлення України пропонується організувати тематичні теле- й радіопередачі, присвячені життю та творчості Григорія Сковороди, забезпечити висвітлення через засоби масової інформації заходів, що проводитимуться у зв’язку з відзначенням 300-річчя від дня його народження. Водночас «Укрпошті» запропоновано видати серію поштових марок на честь Сковороди. Окрім того, пропонується рекомендувати Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 300-річчю з дня народження митця.


Григорій Савич Сковорода (22 листопада (3 грудня) 1722, Чорнухи, Лубенський полк – 29 жовтня (9 листопада) 1794, Іванівка, Харківщина) – видатний український філософ-містик, богослов, поет, педагог. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом».


Comments


Соціальні мережі
bottom of page