top of page

European Union Prize for Literature: оголошено короткий список


Короткий список фіналістів Літературної премії ЄС 2021 року оприлюднено на офіційному сайті нагороди. До нього ввійшло 55 позицій із 14 країн. Переможця оголосять 18 травня. України у цьогорічному списку немає.


Шортлист сформували такі країни: Албанія, Вірменія, Чехія, Швеція, Ісландія (по 5 фіналістів), Болгарія, Латвія, Португалія, Сербія, Словенія (по 4 фіналіста), Нідерланди, Туніс (по 3 фіналіста), Мальта, Молдова (по 2 фіналіста). Детальніше з номінантами можна ознайомитися тут.


Цьогорічний фокус премії – це переважно письменники із-поза Союзу, що відповідає місії нагороди: репрезентація різноманіття досвідів у сучасній літературі Європи, а також забезпечення циркуляції текстів різними державами та мовами.


Літературна премія Європейського Союзу (European Union Prize for Literature) заснована у 2009 році. Щоразу до участі в ній обирають від 11 до 15 країн, для кожної з яких призначають національне журі, що потім обирає переможця своєї країни.


Загалом відзнакою охоплюють 41 державу. За 12 років існування нагороди її здобуло 135 авторів. Наразі кожен переможець отримує 5000 євро та підтримку, спрямовану на переклад і промоцію його твору.


Джерело: «Читомо»

Commenti


Соціальні мережі
bottom of page