top of page

Алфавітний покажчик

А

Б

В

Г

Д

Е

Ж

З

І

К

Л

М

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Рік видання - 2016.

Автор - П. В. Товстуха.

Художник - В. Скрипка.

Кількість сторінок - 48.

 

Літературно-мистецьке видання - українська АБЕТКА розрахована для вчителів початкової школи, вихователів дошкільних закладів, батьків та дітей молодшого шкільного віку.

Афганістан. Дорогами війни

Рік видання - 2014.

Кількість сторінок - 208.

 

Видання створене до 25-річчя виводу радянських військ із Афга­ністану. Книга складається з чотирьох розділів, в яких висвітлюється загальна харак­теристика ДРА, розповідається про хід війни та бойові операції в Афга­ністані 1979–1989 років, подаються біографічні розповіді про загиб­лих воїнів з м. Суми, наводяться спогади учасників тих подій та розпо­ві­дається про співпрацю органів місцевого само­врядування з організа­ціями воїнів-інтернаціоналістів.

Тексти подаються мовою наданого матеріалу – російською та україн­ською.

Для широкого кола читачів.

Біологія формування насіннєвої продуктивності конопель

Рік видання - 2015.

Автор - М. Д. Мигаль.

Кількість сторінок - 233.

 

Монографія узагальнює результати досліджень з питань біології формування насіннєвої продуктивності конопель. Розглядаються особливості формування й функціонування чоловічих і жіночих генеративних органів та запилення-запліднення рослин конопель як вітрозапильної культури з властивим для неї поліморфізмом статевих типів. Показано, що маса насіння з рослини залежить від багатьох внутрішніх і зовнішніх факторів – статевого типу, колекційного зразка, сорту, гібрида, інцухт-потомства, мутантної форми, густоти посіву, погодних умов та ін.

Окремий розділ присвячений новому напряму досліджень, пов’язаному із впливом елементів структури рослин на насіннєву продуктивність. Основними елементами структури рослин, що забезпечують суттєве підвищення маси насіння, є збільшення довжини й ширини суцвіття.

Викладено дані про ступінь мінливості ознаки насіннєвої продуктивності і кореляційний зв’язок її з іншими біологічними і господарсько-цінними ознаками. Проаналізовано закономірності взаємозв’язку маси насіння з рослини і вмісту волокна в стеблі як основних показників селекційних сортів, що забезпечують рівень урожайності коноплепродукції.

Для біологів, селекціонерів, насіннєводів і агротехніків, які вирощують коноплі, та широкого кола читачів, зацікавлених у підвищенні своїх знань з питань біології рослин.

 

Благословенний край Охтирщина

Рік видання – 2007.

Авторський колектив: Ю. В. Ситник, О. М. Корнієнко, О. М. Андоленко, Г. М. Боровенська, О. І. Галкін, О. Р. Сергієнко, Є. М. Сопіга, М. О. Щелинський. 

Кількість сторінок – 172.

 

Книга складається з чотирьох розділів: «Історія», «Християнське життя», «Охтирщина сьогодні» та «Видатні люди Охтирського району» та наповнена колоритними фотографіями (кольоровими і чорно-білими), на яких зображено Охтирку у минулому і сьогодні, предмети побуту охтирчан, вулиці Охтирки другої половини ХХ століття та багато інших.

На сторінках видання авторський колектив не ставив перед собою мету чітко відобразити повну історію Охтирського краю. У книзі висвітлені певні історичні моменти, котрі на думку авторів були найбільш яскравими та вагомими. Читачі, також мають можливість ознайомитися з традиціями, народними промислами, географічними даними цієї території. У цьому історико-публіцистичному виданні багато інформативного та цікавого матеріалу.

Буринщина: історія медицини

Рік видання - 2015.

Автор - В. І. Гагін.

Кількість сторінок - 190.

 

Книга охоплює основні відомості з історії медицини і охорони здоров'я на Буринщині з давнини до сьогодення. У ній відображається вагомий внесок фахівців медицини, органів місцевої влади у розвиток й удосконалення медичної допомоги населенню.

Книга розрахована на широке коло читачів, усіх, хто прагне глибше пізнати себе, свій народ, його минуле, сьогодення й майбутнє.

В очі й позаочі. Вибрані твори

Рік видання - 2014.

Автор - П. В. Товстуха.

Кількість сторінок - 200.

 

Збірка «В очі й позаочі» на своїх сторінках розмістила твори різ­них жанрів. Читач має змогу ознайомитись із віршами та баладами, гумором і сатирою, веселими історіями, байками та драматичними творами.

Книгу розраховано на широке коло читачів. 

В тумані ранковім. Поетичні твори

Рік видання - 2017.

Автор - М. Ліщенко.

Кількість сторінок - 100.

 

У збірці поетичних творів «В тумані ранковім» розміщені вірші як патріотичного, так і драматичного змісту. Читач має змогу ознайомитися з гумористичними поемами та гуморес­ками.

Книга розрахована на широке коло читачів.

Від крайньої Півночі - до спекотних пустель. ПАТ "Сумське НВО - 120 років"

Рік видання - 2016.

Автори - Д. Кіріченко, О. Вертіль.

Кількість сторінок - 184.

 

Книга присвячена знаковій даті в історії одного з найбільших підприємств України – ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання», якому виповнюється 120 років із дня заснування.

Під однією обкладинкою зібрана унікальна інформація про становлення і розвиток флагмана машинобудування, починаючи від далекого 1896 року та закінчуючи сьогоденням. За кожним фактом, прізвищем, подією – неповторна мить життя як робітничого колективу, так і міста Суми, якому судилося стати центром розвитку промисловості не тільки Слобожанщини, а й України.

Книга насичена численними світлинами, частина з яких друкується вперше й має велике пізнавальне значення для сучасників.

Розрахована на широке коло читачів, тих, кому дорогі й цікаві славетні трудові традиції, в основі яких – наш спільний економічний і духовний добробут.

Ворожба. Шлях у 350 років

Рік видання - 2015.

Кількість сторінок - 124.

 

Книга видана з нагоди 350-річчя міста Ворожба Сумської області, охоплює період з початку заселення краю до сьогодення.

У виданні розповідається про головні історичні події міста, історію створення і розвитку підприємств, державних установ та їх трудових колективів. Видання широко ілюстроване.

Для широкого кола читачів.

 

Генератор підсвідомості

Рік видання - 2017.

Автор - В. Косарєв.

Кількість сторінок - 136.

 

Третю збірку поезій Вадима Косарєва представляють різноманітні жанри, включаючи пісенні формати. У їхню суть закладені душевні переживання, роздуми, надії, теми кохання, що огортали автора під час звичної буденності, перебування у Росії, участі у Революції Гідності та в Антитерористичній операції на сході України.

Герої нашого часу. 19 історій ветеранів АТО

Рік видання - 2018.

Автор - А. Акіменко.

Кількість сторінок - 84.

 

У книзі вміщено розповіді про жителів та уродженців Сумської області, які брали участь у боротьбі за свободу та незалежність України на по­лях неоголошеної війни у 2014–2018 роках та повернулися до мирного життя.

Героям Слава. Книга пам'яті героїв АТО. Сумська область

Рік видання - 2016. 

Автор проекту - Є. Положій.

Кількість сторінок - 112.

 

У книзі вміщено розповіді про жителів та уродженців Сумщини, які загинули в боротьбі за свободу та незалежність України на полях неоголошеної війни в 2014 - 2016 роках.

Героям Слава. Книга пам'яті героїв АТО. Сумська область

Рік видання - 2017.

Над виданням працювали: Є.Положій, А.Поляченко, Ю.Левківська, А.Мова, О.Кущенко, Ю.П'ятаченко, М.Собаєва, В.Іваненко, Т.Голуб, М.Жибінов, О.Коваленко, О.Панченко, В.Пошва, Т.Рєпіна, Н.Самолюк, О.Сікорський, Р.Скорик, Л.Якубенко, Ю.Ярошенко.

Кількість сторінок - 120.

 

У книзі вміщено розповіді про жителів та уродженців Сумщини, які загинули у боротьбі за свободу та незалежність України на полях неоголошеної війни в 2014-2017 роках.

Глава держави у державному механізмі: конституційно-правовий статус: Монографія

Рік видання - 2015.

Автор - В. В. Сухонос.

Кількість сторінок - 304.

 

У монографії досліджується конституційно-правовий статус глави держави крізь призму єдності його структурної, функціональної та організаційної складової, а також висвітлюється історія становлення і розвитку інституту глави держави в світі. Значна увага приділяється механізму держави в контексті його структурного та функціонально-технологічного вимірів.

Монографія розрахована на науковців, викладачів та студентів, а також на окремих громадян, хто цікавиться проблемами, пов’язаними з інститутом глави держави та з його роллю у процесах становлення і розвитку державності.

Глухів музичний: земля Березовського і Бортнянського

Рік видання - 2017.

Головний редактор - І.Г. Довжинець, відповідальний редактор, упорядник - Г.П. Голяка.

Кількість сторінок - 96.

 

Витоки вітчизняної музичної культури нерозривно пов'язані з історією міста Глухова та потребують поглибленого вивчення і осмислення, зокрема, усвідомлення значення творчості Д. Бортнянського та М. Березовського для розвитку українського та європейського мистецтва. До збірника увійшли розробки науковців, аспірантів, магістрантів, студентів, викладачів дитячих музичних шкіл та шкіл мистецтв, присвячені дослідженню питань музичного мистецтва, культурології, краєзнавства. В статтях висвітлено проблематику духовності, ролі особистості в часопросторі міста, Глухова історичного та сучасного.

Глухівські сказання

Рік видання - 2019.

Автор - П.В. Товстуха. 

Кількість сторінок - 156.

 

Автор пропонує твори різного тематичного спрямування, окремі глибоко емоційні, як спалах серця, а більшість - прості, але чуттєві історії з реального життя. Це, дійсно, сказання про життя минуле і сучасне, мирне і опалене війнами і боротьбою, колишньою і нинішньою.

У кожному творі - ліричному чи прозовому - панує відкритість і щирість, доброта і добродушність.

Книга розрахована на широке коло читачів.

Глухівщина у горнилі Великої Вітчизняної війни

Рік видання – 2012. 

Авторський колектив: М. С. Єроха, А. П. Голуб, Ю. О. Коваленко, Т. М. Муковоз, Н. В. Фесенко, В. Ю. Ткаченко, редакція газети «Глухівщина».

Кількість сторінок – 172. 

 

Це книга-літопис про події буремних полум’яних літ, про долі, обпалені війною. Видання розраховане на масового читача: учнів і студентів, сивочолих ветеранів, дітей війни – всіх, чиї батьківські домівки не обминула війна, хто з покоління в покоління береже пам'ять про незабутнє, біль і скорботу, героїку буремних літ, яка полум’янітиме Вічним вогнем Великої Перемоги.

Грешные люди

Рік видання - 2014.

Автор - В. Андреєв.

Кількість сторінок - 212.

 

Книга Валерія Костянтиновича Андреєва розповідає про життя простих, "грішних" людей, які з давніх-давен жили на берегах смарагдового Сейму, в окрузі давнього Путивля. Рибалки, мисливці, грибники – ось головні герої оповідань, заснованих на реальних подіях; яскраво відображені особливості місцевого наріччя, з велткою любов'ю змальована природа Посейм'я.

Книга буде цікавою всім, хто любить рідну землю, невигадані людські історії.

 

Джерела б’ють. Збірка поезій

Рік видання – 2020.

Автор – Г.М. Скляров.

Кількість сторінок – 188.

 

Поетична збірка «Джерела б’ють» – творчий дебют Григорія Склярова.

Автор закодовує у своїх віршованих рядках чарівність природи, довколишнього світу, змальовує світлі почуття, ділиться враженнями та спогадами і водночас гостро викриває вади сус­пільства, застерігає від необдуманих рішень та вчинків.

Збірка розрахована на широке коло читачів.

Елегія-2. Альманах

Рік видання - 2013.

Кількість сторінок - 326.

 

Пропоноване видання є другим творчим зібранням «Елегія». Складається з чотирьох розділів, що символізують три покоління знаних митців Буринщини. Це збірка добротної прози та високої поезії, що насичена багатогранністю почуттів до рідного краю.

Книга розрахована на широке коло читачів.

Життя із присмаком полину

Рік видання - 2008.

Автор: М. П. Кулішенко. 

Кількість сторінок - 440.

 

У прозових та віршованих творах, що ввійшли до книжки «Житття із присмаком полину», змальовано долі і життя людей, на дитинство і юність яких припали роки воєнного лихоліття та післявоєнного періоду.

«Життя із присмаком полину» – це книга-спогад, книга-пам’ять, кожен рядок якої засуджує будь-яке насильство над життям людини, тим більше - війну. Твори, вміщені у цій книзі, є глибоко психологічними. Автор неодноразово звертає увагу на те,  які міцні національні корені, добрі традиції  має українська родина. У прозових творах збірки змальовані життєві контрасти. Особливим теплом сповнені рядки, у яких подані розповіді про матерів. 

Це видання адресоване читачам різного віку. В людей старшого покоління читання її буде сповнене болючими спогадами одного з лихоліть нашої країни. Для молоді та школярів – це пізнавальні розповіді, які мають виховне значення.

Запах скошених трав

Рік видання - 2019. 

Автор - Іван Житник. Редактор - Каріна Карпічко.

Кількість сторінок - 464.

 

У своїй новій книзі письменник пропонує читачам роман, повість, оповідання, новели та бувальщини. Ця книга - вибрані твори автора, які були написані протягом останніх тридцяти років.

Збірка нарисів про сумчан

Рік видання - 2017.

Авторський колектив: А.Акіменко, А.Кохан, А.Федорина, С.Ханін. Упорядник - А.Кохан.

Кількість сторінок - 120.

 

У книзі вміщено нариси про жителів міста Суми, які відзначилися здобутками у професійній сфері, творчості або громадянській активності. Талановиті й непересічні, мужні та патріотичні, успішні у своїй улюбленій справі - це наші сучасники і земляки, якими пишається рідне місто, а вони несуть його славу далеко за межі Сумщини.

Для широкого кола читачів і всіх, хто цікавиться історією і сьогоденням свого краю.

Із чого зіткане життя

Рік видання - 2018.

Автор - М. Єроха. Збірка під. ред. П. Товстухи.

Кількість сторінок - 238.

 

На сторінках книги "Із чого зіткане життя" читач має нагоду познайомитися з прекрасною лірикою, присвятами та веселими дружніми шаржами Миколи Єрохи. А для меломанів - тексти пісень. Книга розрахована на широке коло читачів.

...І оживу, і думу вольную на волю із домовини воззову!

Рік видання - 2014.

Авторський колектив: В. В. Панченко, О. В. Іващенко, О. В. Федько, Г. П. Янко, О. А. Голуб, С. Б. Захарченко, Н. В. Савченко, І. К. Абаровський, К. Д. Рогозіна, В. І. Шкумат.

Кількість сторінок - 64.

 

З виходом цього збірника читач має можливість грунтовніше познайомитись із Шевченківською спадщиною Роменщини та Недригайлівщини, в якій віддзеркалюється всенародна любов до Великого Кобзаря. 

Нариси написані на основі історичних джерел, численних краєзнавчих розвідок та наукових досліджень їх авторів. Збірник ілюстрований історичними світлинами, фоторепродукціями мистецьких творів та артефактів, пов'язаних із Кобзарем.

Збірник розрахований на учнів і вчителів, усіх, хто прагне глибше пізнати Національного пророка, історію рідного краю.

Історія українського китаєзнавства (XVIII – початок XXI століття)

Рік видання - 2019.

Автор - В.О. Кіктенко

Кількість сторінок - 388.

 

У книзі на основі дослідження широкого кола джерел зроблено спробу реконструкції й аналізу історії розвитку українського китаєзнавства від зародження дотепер як частини загального процесу розвитку китаєзнавства у Східній Європі. У праці визначено походження, закономірності та напрямки розвитку українського китаєзнавства шляхом створення відповідної біобібліографії та визначення інституційних процесів. Детально проаналізовано основні напрямки розвитку цієї галузі знань, що пов’язані із вивченням внеску українських науковців у дослідження історії, філософії, культури, мови, літератури, соціально-економічного та політичного розвитку Китаю. Особливу увагу приділено встановленню відповідних ліній наступності в українському китаєзнавстві. Для реконструкції історії українського китаєзнавства були використані невідомі та маловідомі архівні матеріали й наукові публікації українських вчених, присвячені Китаю. Для китаєзнавців, істориків, дипломатів, студентів та широкого кола читачів.

История Ахтырского пивзавода

Рік видання - 2010.

Автори - Р. Ф. Мироненко, Н. А. Заїкіна.

Кількість сторінок - 72.

 

Присвячується Охтирським пивоварам, творцям чудового напою, трудовим звершенням цього колективу на майже столітньому шляху історії підприємства, всім цінителям пива.

Для широкого кола читачів, краєзнавців і всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

Композитор Жанна Колодуб: сторінки життя і творчості : монографія

Рік видання - 2017.

Автор: Р. А. Сулім.

Кількість сторінок - 620.

 

У монографії вперше ґрунтовно досліджено творчу спадщину українського композитора Жанни Колодуб. У книзі докладно проаналізовано її твори різних жанрів, висвітлено виконавську, педагогічну та музично-громадську діяльність митця, вміщено цінні біографічні матеріали.

Книга адресована музикознавцям, виконавцям, студентам і викладачам навчальних закладів культури і мистецтв та всім, хто цікавиться історією української музики.

Країна добрих казок

Рік видання - 2019.

Автор - О. Оснач.

Кількість сторінок - 44.

 

Ця збірка казок для малечі – перша спроба молодої авторки і за сумісницт­вом матусі. Тож про вибагливі смаки допитливих сучасних дітлахів вона знає не з чуток. Своїми цікавими оповідками казкарка знайомить юне покоління із диво­вижним навколишнім світом, розкриває його секрети, виховує в дітях милосердя та любов до рідної землі, вчить цінувати дружбу і завжди вірити в дива. 

У виданні представлені малюнки учнів народної студії образотворчого мистецтва «Світ фарб» комунального закладу Сумської обласної ради – обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, а також використані ілюстрації, надані автором.

Корінням із Сумщини. Серія ліноритів

Рік видання - 2016.

Автори - М. М. Бондаренко, О. М. Капітоненко.

Кількість сторінок - 76.

 

Альбом "Корінням із Сумщини" (М. Бондаренко - лінорити, О. Капітоненко - тексти) - це портретна галерея наших земляків, які не сприйняли радянську владу і в різний час, починаючи від революції 1917 року, змушені були виїхати за кордон. Там, у чужих краях, по-різному склалося їхнє життя. Дехто з них зажив світової слави: Степан Тимошенко, Давид Бурлюк, Олекса Грищенко. Хтось прожив більш скромне життя. Але всі вони пам'ятали, звідки бере початок їхнє коріння. 

Видання розраховане на людей, яким цікава минувшина рідного краю.

Кролевецькі рушники XІХ – початку ХХ століть. Альбом-каталог

Рік видання – 2019.

Упорядник – І.В. Яніна.

Кількість сторінок – 152.

 

Видання має на меті познайомити як фахівців, так і широке коло шанувальників народного мистецтва зі збіркою кролевецького візерункового ткацтва ХІХ – поч. ХХ ст., що представлене в експозиції Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького й нараховує майже сто предметів.

Головне завдання каталогу – пожвавити інтерес до національної спадщини, навчити «прочитувати» давні символи народного мистецтва, виокремити те важливе, що зберігали, чим дорожили і пишалися наші прабатьки.

Кримінальне право України. Загальна частина: підручник

Рік видання - 2015.

Авторський колектив: В. В. Сухонос, А. М. Клочко, Р. М. Білокінь; за заг. ред. д. юрид. н., проф. В. В. Сухоно­са.

Кількість сторінок - 408.

 

Підручник підготовлений авторським колективом і має на меті по­глиб­­лення знань студентів юридичних вищих навчальних закладів ІІ–IV рів­нів акредитації під час підготовки до заліків та іспитів з кримінального права.

Розрахований також на викладачів і практичних працівників-правни­ків різних відомств, для яких проблеми і тенденції розвитку кримінального права є предметом їхньої діяльності.

Круговерть

Рік видання - 2015.

Автор - П. В. Товстуха.

Кількість сторінок - 104.

 

Книга розрахована на широке коло читачів. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку, батьків, вчителів загальноосвітніх шкіл. У книзі використано малюнки учнів другої, четвертої та шостої шкіл міста Глухова, а також художників-студійців міста Суми.

Лебедин на межі тисячоліть. Вулицями рідного міста

Рік видання - 2012.

Автор: В. Г. Дудченко.

Кількість сторінок - 208.

 

Історія Лебедина завжди була пов’язана з важливими подіями регіону з життям і творчістю визначних постатей української та світової культури. Тут народилися майбутні діячі науки і культури XVII-XIX ст.: перший український мінералог Ф.П. Мойсеєнко (Моїсеєнко, 1754-1781) та український історик медицини, перекладач і бібліограф В.Я. Джунковський (1767-1826). В Лебедині бували також відомі вчені І.І. Срезневський і О.О. Потебня, українські письменники П.П. Гулак-Артемовський та Г.Ф. Квітка-Основ’яненко. З 1849 по 1862 рік у Лебедині жив, працював і був похований український поет-романтик М.М. Петренко. У червні 1859 р. Лебедин відвідав великий український геній, поет, художник, демократ Т.Г. Шевченко. Влітку 1893 р. в Лебедині відпочивав і творив великий російський композитор С.В. Рахманінов.

Це видання буде цікаве для широкого кола читачів.

Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва - 100 років історії (1918 - 2018)

Рік видання - 2018.

Авторський колектив: А.Гєльмінтінов, А.Подвезько, Ю.Голод, А.Рудь.

Кількість сторінок - 134.

 

Шедеври живопису, скульптури, історія образотворчого мистецтва, невідоме про знані твори - все це в альбомі, присвяченому 100-річчю Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва. У виданні яскраво представлені і супроводжені коментарями улюблені всіма роботи майстрів і менш відомі твори. Радість зустрічі з безцінною колекцією, життєписом Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва, його перетвореннями в часі, тривале вивчення шедеврів у світлі сучасного погляду на мистецтво уособлюють історію і культуру українського, російського та європейського народів, починаючи з XVIII століття.

Лірика душі моєї...

Рік видання - 2017.

Упорядник: І. Твардовська. 

Кількість сторінок - 88.

 

До збірки поезій увійшли твори талановитих українських авторів: І. Твардовської, Т. Котенко, М. Зарінової, М. Гамалевич, І. Ратушного, Д. Постороннього, Т. Незнайомого, М. Соболя. Читачеві пропонується поезія різних жанрів, переважно це любовна та громадянська лірика. Автори сподіваються, що їхня творчість знайде відгук у серцях читачів.

Луб’яні та технічні культури: збірник наукових праць. — Вип. 3(8)

Рік видання - 2014.

Кількість сторінок - 156.

 

Збірник містить наукові статті з питань селекції, насінництва, агротехніки, використання добрив, захисту від шкідників та хвороб, механізації збирання, первинної переробки та стандартизації луб’яних і технічних культур, що мають теоретичну та практичну значимість і будуть корисні для наукових співробітників, спеціалістів сільського господарства, студентів та викладачів вищих навчальних закладів.

Мастер. История первая. Роман

Год издания - 2017.

Автор - В. Товкус.

Количество страниц - 588.

 

Возможно, не у каждого человека в жизни есть предназначение. И не каждому судьбой уготована великая миссия. Но это не относится к ребятам, чьи истории рассказаны в данной книге. Им предстоит защитить дар юной Дженнифер Уорнок, который может стать ключом к спасению человечества. Ведь оно в опасности из-за темных существ, пробравшихся в наш мир. А собрать воедино избранных из разных стран мира поможет загадочный парень в деревянной маске…

Меланхолія

Рік видання – 2009. 

Автор: В. О. Косарєв.

Кількість сторінок – 96.

 

«Меланхолія» – це назва першої збірки віршів Вадима Косарєва. Автор торкається любовної, патріотичної, філософсько-психологічної тематики  та інших тем, які турбують наше суспільство.

Збірка складається з трьох розділів: «Повірить у мету», «Розбиті мрії», «І це прекрасно!».

Місце подвигу – Чорнобиль. Вогнеборці Київщини

Рік видання - 2012.

Авторський колектив: А. І. Бондаренко, А. В. Козленко, С. І. Корж, М. С. Куценко, О. В. Ткаченко, О. Б. Туркевич, В. В. Рубан, П. М. Шаврей.

Кількість сторінок - 268.

 

У виданні в фотодокументальному підборі матеріалів показані фрагменти будівництва Чорнобильської атомної електростанції, міста Прип’ять, аварії на 4-му енергоблоці, ліквідації її наслідків. Окремим розділом вшанована пам'ять особового складу управління пожежної охорони УВС Київського облвиконкому – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Книга розрахована на широке коло читачів.

Видання було перекладено англійською мовою.

Мрії збуваються

Рік видання - 2017.

Вступна частина та упорядкування - О. Кузьменко. 

Кількість сторінок - 120.

 

Ілюстративний каталог творчих робіт ретроспективної виставки викладачів та учнів Сумської дитячої художньої школи ім. М.Г.Лисенка охоплює 40-річну історію від заснування школи. 

Основу видання складають близько 600 художніх робіт, систематизованих за п'ятьма основними напрямками: живопис, композиція, графіка, малюнок, декоративно-ужиткове мистецтво.

Видання розраховане на викладачів спеціальних дисциплін початкових мистецьких закладів, учителів загальноосвітніх навчальних закладів, студентів мистецьких факультетів та любителів мистецтва.

Нариси історії землі Буринської. Книга 3

Рік видання - 2015.

Автор - В. І. Гагін.

Кількість сторінок - 104.

 

У книзі продовжується систематизація та узагальнення маловідомих матеріалів про Буринський край від давнини до сьогодення, розкривається географія, суть і значення пам'яток матеріальної культури в історії Буринщини за даними археологічних та писемних джерел. Автор розглядає нові документи про походження сучасного міста Буринь, деякі маловідомі матеріали про святині та храми Буринщини й окремих особистостей. Видання призначене для широкого кола читачів, краєзнавців та всіх тих, хто цікавиться історією рідного краю.

Народ в дорозі

Рік видання – 2009.

Автор: І. М. Овчаренко.

Кількість сторінок – 380. 

 

Книга розповідає про історію села Великі Будки Роменського району Сумської області, де народився, виріс і жив автор. Видання автобіографічного характеру. Оповідання і поезія, вміщені в книзі, написані на основі особистих спостережень і почуттів автора. Тематика оповідань і поезії дуже різноманітна, проте, як правило, стосується гострих проблем суспільства, держави , побуту. «Народ у дорозі» - неоціненний дарунок прийдешнім поколінням, історія важких часів для нашої країни очима простої людини. 

Особистість у вимірах самосвідомості (монографія)

Рік видання - 2012.

Автор - М. Й. Боришевський.

Кількість сторінок - 608.

 

Самосвідомість – нитка Аріадни, яка веде людину шляхами особистісного становлення, скорочуючи тривалість блукання лабіринтами невідомості, незнання себе, інших людей, складних життєвих обставин, – і людина виходить на дорогу пізнання, самопізнання, самотворення, самореалізації. Для цього їй необхідно збагнути істину, що найголовніше в людині – її духовні чесноти, завдяки яким і з благословення Всевишнього вона може стати володарем своєї долі.

Автор сподівається, що, ознайомившись із представленими у книзі ідеями, міркуваннями, спостереженнями, висновками, читач замислиться над складними питаннями сенсу людського життя, над проблемами особистісного становлення та розвитку людини.

Книга адресована психологам, педагогам, соціологам, усім, кого цікавить людина як феномен світу і процес становлення її як унікальної, самодостатньої особистості.

Охтирка в особистостях. 1654 - 2014

Рік видання - 2018.

Автор - Є. Мегера.

Кількість сторінок - 188.

 

Книга "Охтирка в особистостях. 1654 - 2014" містить дані з історії Охтирки, розповідає про людей, які сприяли розвитку міста й творили його славу. Минуле і сучасність Охтирки розкриваються в книзі через людей, документальні матеріали, що збиралися автором упродовж 25 років. До видання увійшла велика колекція фотографій, які дають можливість отримати безпосереднє уявлення про персоналії книги, що ще раз свідчить про величезну роботу, проведену автором. 

Охтирка та пивзавод. 100 років разом

Рік видання - 2016.

Автори - Р. Мироненко, Н. Заїкіна, В. Циганков, І. Бондар.

Кількість сторінок - 104.

 

Фотоальбом  присвячений 100-річчю Охтирського пивоварного заводу і його ролі в житті міста Охтирка. У книзі висвітлюються повсякденне життя і свята, їх невід’ємність одне від одного. 

Для широкого кола читачів, краєзнавців і всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

Охтирка та пивзавод. Історія в іменах

Рік видання - 2013.

Автори - Р. Мироненко, Н. Заїкіна.

Кількість сторінок - 360.

 

Ця книга присвячена 100-річчю Охтирського пивоварного заводу і є черговою, яку завод подарував місту. В ній минуле і сучасність розкриваються через людей, чиїм розумом, працею живе, розвивається Охтирка вже 372 роки.

Для широкого кола читачів, краєзнавців і всіх, хто цікавиться історією.

 

Охтирщина. Історія економіки та заселення краю

Рік видання - 2009.

Автори - М. М. Руженський, Ю. В. Ситник.

Кількість сторінок - 216.

 

У виданні поєднані дві теми, які взаємодоповнюються: доктор історичних наук Руженський М.М. знайомить читачів із господарським та соціально-економічним розвитком Охтирщини від заснування до наших днів; доктор економічних наук Ситник Ю.В. зосереджує увагу на економічній характеристиці населених пунктів району. Головну увагу зосереджено на найбільш значущих віхах формування й розвитку економічного потенціалу Охтирського району Сумської області.

Для науковців, викладачів, студентів, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією цього славетного краю.

Охтирщина – храм душі моєї

Рік видання – 2012. 

Авторський колектив: Ю. В. Ситник, Г. М. Боровенська, Т. Д. Король. 

Кількість сторінок – 220. 

 

Це публіцистичне видання є логічним продовженням та уточненням попередніх видань «Благословенний край Охтирщина», «Будьте прокляті, кати. Хроніка голодомору на Охтирщині», «Охтирщина. Історія економіки та заселення краю» і завершує цикл життєпису Охтирщини авторським колективом. Метою авторів було відобразити сутність народної культури та міфології на Охтирщині як невід’ємної частини культури українського народу. 

На думку авторського колективу, життя народу не може бути повноцінним без знань історії, давніх народних традицій, розуміння суті душі своїх предків. Православна віра має велике значення в житті українського народу. Але роки атеїзму, безбожжя вирвали в діалектиці знань розуміння основ духовних канонів. Мета книги – в простій, доступній формі розповісти про основні свята, атрибути православної віри, не претендуючи на абсолютну достовірність.

Очерки истории Путивльского края

Рік видання - 2013.

Автор - П. В. Пономаренко.

Кількість сторінок - 388.

 

У книзі на основі широкої джерельної бази викладено історію одного з найдавніших міст України – літописного Путивля та його округи. Путивль оспівано у безсмертному "Слові о полку Ігоревім". З Путивлем та Путивльським краєм пов'язані імена козацьких гетьманів Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, гетьмана Української держави Павла Скоропадського, партизанських ватажків Сидора Ковпака, Семена Руднєва та Григорія Базими.

Хронологічно охоплено період від епохи неоліту до 1992 року. Наразі книга є найбільш повним та системним викладенням путивльської історії.

Видання адресоване науковцям, викладачам, студентам та всім, хто цікавиться історією Сумщини.

Память и судьбы Афганской войны

Рік видання – 2009.

Авторський колектив: І. В. Пономаренко, О. В. Бурикова, С. І. Булат, А. Б. Щербина.

Кількість сторінок – 464.

 

Видання створено як Книга Пам’яті учасників афганської війни Сумської області. У книзі розповідається про хід війни та бойові операції в Афганістані 1979-1989 років; подаються біографічні нариси про 130 загиблих воїнів-інтернаціоналістів; наводяться спогади учасників тієї війни; розповідається про діяльність організацій воїнів-інтернаціоналістів області.

Увазі читачів пропонуються також вірші та пісні, написані учасниками бойових дій або їм присвячені. 

Книга видана українською та російською мовами. Видання широко ілюстроване фотографіями. 

Петро Левченко і Путивль

Рік видання - 2018.

Упорядник та автор тексту - С. Побожій, кандидат мистецтвознавства, доцент Сумського державного університету. Відповідальний за випуск - С. Тупик, директор Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі, заслужений працівник культури України.

Кількість сторінок - 36.

 

Петро Олексійович Левченко (29.06.1856 — 14.01.1917) — український художник, пейзажист, графік, майстер інтер’єрних композицій, закоханий в Слобожащину. Місто Путивль, його краєвиди і архітектурні пам’ятки свого часу надихнули митця на створення циклу художніх робіт. Саме “путивльському” періоду творчості живописця присвячене нове видання «Петро Левченко і Путивль».

 

Видання підготовлено Державним історико-культурним заповідником у м. Путивлі за підтримки управління культури і туризму Сумської облдержадміністрації.

Поповослобідська Троїцька церква та її ктитори

Рік видання - 2013.

Автори: О. М. Капітоненко, О. О. Сіліверстова.

Кількість сторінок - 40.

 

У книзі на основі архівних матеріалів розповідається про історію побудови у 1913 році Троїцького храму в с. Попова Слобода Путивльського повіту Курської губернії (нині с. Слобода Буринського району Сумської області) родиною Володимира Володимировича та Надії Федорівни (з роду Терещенків) Муравйових-Апостолів. Вони були ктиторами – особами, на кошти яких була збудована нова церква до 300-ліття царювання Дому Романових.

Видання ілюстроване світлинами, які публікуються вперше.

Для широкого кола читачів, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

 

Психокорекція, лікувальний масаж та мануальна терапія в реабілітації хворих на вертебральний остеохондроз

Рік видання - 2009.

Автор - В. І. Котелевський.

Кількість сторінок - 208.

 

У посібнику розглядаються основні проблеми фізичної реабілітації хворих на остеохондроз різних відділів хребта. Наведені дані про клініко-анатомічні особливості хребта, етіопатогенез вертебрального остеохондрозу, систематизовано теорії виникнення остеохонд­розу, виділено основні патогенетичні аспекти реабілітації при цьому захворюванні. Автором проаналізовано клінічні особливості неврологічних проявів вертебрального остеохондрозу.

У виданні представлено конкретні методики психокорекції, лікувального масажу та ману­аль­ної терапії, які застосовуються при вертобогенній патології. Особлива увага приділяється комплексному підходу в реабілітації, детально висвітлено авторський реабілітаційний комплекс ПЛМ (психокорекція, лікувальний масаж, мануальна терапія).

Посібник розраховано на студентів середніх та вищих навчальних закладів фізкуль­турних та медичних спеціалізацій, різних фахівців, які займаються фізичною реабілітацією людей з ураженнями опорно-рухового апарату.

Путивльская земля в Х – начале ХХ века

Рік видання – 2011.

Автор: О. А. Чурочкін.

Кількість сторінок – 360.

 

Книга присвячена церковній історії та археології древнього літописного міста Путивля і його округи, висвітлюється період з Х до початку ХХ ст. Видання багате ілюстраціями.   

Книга протоієрея Олександра Чурочкіна – визначна подія в історії міста Путивль і всієї Путивльської землі. Ще до публікації ця робота, представлена автором у Фонд по Преміям імені Митрополита Макарія (Булгакова), була удостоєна почесних відзнак.

Роменщина літературна

Рік видання – 2012.

Автор: Г. С. Стрельченко.

Кількість сторінок – 464.

 

«Роменщина літературна» – це книга про літераторів і літературознавців, пов’язаних з Роменщиною, відомих майстрів слова, а також самодіяльних поетів та прозаїків, тих, хто не вважає літературну творчість своєю основною професією. У книзі подані твори, які пройняті любов’ю до України, неповторного у своїй красі  нашого краю. Книга рекомендується учням, студентам, жителям та гостям міста і району – всім, хто небайдужий до історії рідного краю, української духовної культури, літературної спадщини Роменщини.

Роменщина. Час, події, люди

Рік видання –  2009.

Автор:  Г. С. Стрельченко.

Кількість сторінок – 376.

 

Книга написана для широкого загалу читачів. Авторський колектив відобразив усі етапи історичного розвитку міста Ромни та регіону від найдавніших часів до сьогодення. Поетапний поступальний розвиток краю викладений через історію окремих підприємств, організацій, установ. В центрі уваги авторів знаходиться людина праці, трудові колективи, здобутками яких створено кращі зразки матеріальної та духовної культури для прийдешніх поколінь.

Середино-Будський район. Долі людей та поселень краю

Рік видання – 2009.

Автор-упорядник:  А. В. Нетудихаткін.

Кількість сторінок – 400.

 

Це наймасштабніше краєзнавче видання, адже автор працював над ним 10 років! Книга про людей та історію заселення краю. Охоплює період з початку VII століття до сьогодення. Матеріал викладено відповідно до адміністративно-територіального поділу району. Кожній сільській, селищній, міській громаді присвячено окремий параграф. У книзі коротко розповідається про головні історичні події, що відбувалися в поселеннях району, подається перелік знаних людей, що творили історію і здобули визнання за межами рідного краю. 

Автор щиро намагався розповісти про історію кожного поселення Середино-Будського району, незважаючи на те, що багато сіл і хуторів уже не існують сьогодні. Також ця книга є своєрідним духовним пам’ятником і простим трударям, які своєю щоденною працею зробили Середино-Будський край таким, який він є сьогодні. 

Видання широко ілюстроване чорно-білими і кольоровими світлинами.

Слово о полку Ігоревім

Рік видання - 2016.

Автор ліноритів - М. М. Бондаренко.

Кількість сторінок - 104.

 

Лінорити художника Миколи Бондаренка до «Слова о полку Ігоревім» - це, свого роду, графічний переклад давньоруської поеми. Крім графічних аркушів, в цьому альбомі надруковані першоджерела поеми: списку «Слово о полку Ігоревім» для російської імператриці Катерини Другої та текст першого видання «Слова о полку Ігоревім» (Москва, 1800 р.), здійснене російським колекціонером О.І. Мусіним-Пушкіним.

Ряд подій, описаних в поемі, відбувалися на теренах нинішньої Сумської області і тому перша виставка графічної серії пройшла в м. Путивль. Потім був показ цих робіт  у м. Новгород-Сіверський, м. Суми, м. Враца (Болгарія).

Суми-360. Місто, яке люблю

Рік видання - 2015.

Кількість сторінок -100.

 

Книга "Суми-360. Місто, яке люблю" - художньо-публіцистичне видання, що має на меті популяризацію економічного, наукового, культурного, архітектурного, спортивного потенціалу обласного центру, інформування про європейський поступ та партнерські відносини міста Суми, зміцнення національних традицій та патріотизму містян.

Суми: містяни, постаті, земляки

Рік видання – 2019.

Автори – А. Кохан, А. Федорина, А. Акіменко.

Кількість сторінок – 100.

 

Ця книжка – третє видання в межах реалізації інформаційного проєкту Сумської міської ради «Я – сумчанин». У ній представлено художньо-публіцистичні розповіді про наших сучасників – мешканців обласного центру, що варті уваги та шани всієї громади.

Кращі людські якості: сміливі рішення, високий професіоналізм, тверді життєві принципи, чесність, порядність, доброзичливість, фаховість та талант героїв книги – лягли в основу кожного словесного портрета сумчан, якими по праву пишається рідне місто.

Сумчанин: серцем живу

Рік видання - 2018.

Авторський колектив: С. Пак, А. Кохан, А. Федорина, Н. Даниленко. Упорядник: А. Кохан.

Кількість сторінок - 100.

 

Ця книга є продовженням інформаційного проекту Сумської міської ради “Я сумчанин”, друга збірка нарисів про земляків, які самовіддано трудяться на благо громади рідного міста. У виданні представлено десять нарисів про медичних працівників, фундаторів основних напрямів у галузі охорони здоров’я міста Суми та Сумської області.

 

До уваги читачів - розповіді про етапи професійного зростання та самовіддану працю провідних сумських лікарів, досвідчених, кращих фахівців міських та обласних медичних закладів, їхні визначні успіхи, досягнення і здобутки в лікувальній справі, а також проблемні питання, пов’язані з наданням медичних послуг та реформуванням галузі охорони здоров’я.

 

Книга адресована широкому колу читачів, зокрема й тих, хто здобуває медичний фах та прагне лікувати впродовж життя.

Сумщина туристична. Фотоальбом

Рік видання - 2015.

Кількість сторінок - 52.

 

Фотоальбом "Сумщина туристична" - видання, що має на меті поширення інформації про Сумську область, її туристичні можливості та спонукання засобами творчої фотографії до туристичних подорожей.

Видання складається з п'яти розділів. Розділ "Мій край, мій рід, мій всесвіт" включає світлини, що характеризують край у різних аспектах життєдіяльності; "Крізь віки" - включає світлини пам'яток, що мають правічну історію та збереглися до нашого часу; "Незгасна пам'ять" - розкриває військову тематику краю; "Землі квітучої краса" - відтворює об'єкти природно-заповідного фонду; "Перлини рідної землі" - відкриває для подорожуючих події та туристичні об'єкти, що є гордістю для жителів Сумщини.

Фотоальбом видано українською, російською та англійською мовами.

Рекомендовано широкому колу читачів.

Тисячолітній Глухів запрошує

Ця брошура-путівник знайомить з історією міста, пам’ятниками архітектури та мистецтва, видатними особистостями XVIII ст., коли Глухів був столицею Лівобережної України, періодом відродження XIX ст. Путівник добре ілюстрований, містить інформацію про музеї міста, детальні карти його історичної частини з позначками цікавих для туристів об’єктів, дані про сферу туристичних послуг.

Зручний формат видання стане у нагоді всім любителям подорожей та екскурсій.

Ті, що пройшли крізь Майдан

Рік видання - 2016.

Автор - В. Бакуліна.

Кількість сторінок - 124.

 

"Ті, що пройшли крізь Майдан" - журналістський проект, який включає в себе статті, репортажі та інтерв'ю з безпосередніми учасниками Революції Гідності. Матеріали зібрані в період з грудня 2013 по грудень 2015 року.

Для широкого кола читачів.

Україна-1933: Кулінарна книга. Пам´ять людська. Видання друге

Рік видання - 2018.

Автор - М.М. Бондаренко.

Кількість сторінок - 248.

 

Книга присвячена трагічній сторінці в історії українського народу - Голодомору 1932-1933 років ХХ століття. Містить свідчення очевидців у селах Буринського району Сумської області.

Видання умовно можна поділити на три частини. Графічна серія художника  89 гравюр із "кулінарними рецептами", до яких змушені були вдаватися люди, щоб вижити. Серія є домінантною у висвітленні задуму автора: зображення пензлем трагічної сторінки в історії українського народу. Спогади очевидців розширюють сприйняття графічних робіт. Архівні документи доповнюють загальну картину сумних реалій лише одного району великої України на початку 30-х років минулого століття.

Україна – 1933: Кулінарна книга. Пам'ять людська

Рік видання – 2008. 

Автор: М. М. Бондаренко.

Кількість сторінок – 108. 

 

Це історико-краєзнавче видання присвячене трагічній сторінці в історії українського народу – Голодомору 1932-1933 років ХХ століття.

Видання можна умовно поділити на три частини. Серія графічних робіт – 89 гравюр з «кулінарними рецептами», до яких змушені були вдаватися люди, щоб вижити, – є домінантною у висвітленні задуму автора. Спогади очевидців – жителів сіл  Буринського району Сумської області – розширюють сприйняття графічних робіт. Архівні документи доповнюють загальну картину сумних реалій лише одного району  великої України на початку 30-х років минулого століття.

Українська хвиля. Літературно-мистецький альманах

Рік видання - 2017.

Упорядник - П.В. Товстуха.

Кількість сторінок - 308.

 

До сьомого видання альманаху "Українська хвиля", присвяченого 10-й річниці заснування однойменного літературно-мистецького об'єднання, увійшли твори літераторів Глухівщини, Сумщини, а також інших областей України. 

Українська хвиля. Літературно-мистецький альманах

Рік видання - 2016.

Упорядник - П. В. Товстуха.

Кількість сторінок - 240.

 

У шостому альманасі "Українська хвиля" читачеві пропонуються твори різних жанрів: ліричні твори, твори громадянської лірики, оповідання, наукові розвідки і, звичайно, сатира та гумор.

Упорядник і автори творів сподіваються, що в наш буремний час їхня творчість знайде відгук у серцях читачів.

Українська хвиля. Літературно-мистецький альманах

Рік видання - 2014.

Упорядник - П. В. Товстуха.

Кількість сторінок - 240.

 

Альманах «Українська хвиля» містить праці талано­витих літераторів Сумщини та гостей з нашої столиці. Завдяки цій збірці можна насолоджуватися поезією та прозовими творами, ознайомитися з науково-дослідними працями та відпочити, чи­таючи дотепну сатиру та гумор.

Книга розрахована на широке коло читачів.

Фольклорні записи Бориса Грінченка із села Нижня Сироватка. Збірник матеріалів

Рік видання – 2019.

Упорядник – С.В. П’ятаченко.

Кількість сторінок – 288.

 

Збірник містить записи народних казок, легенд, переказів, прислів’їв, загадок, народних пісень, а також опис весільного обряду, що були зафіксовані письменником, педагогом, фольклористом і мовознавцем Б.Д. Грінченком у 1884–1885 рр. у селі Нижня Сироватка Сумського повіту Харківської губернії (нині Сумського району Сумської області). У додатках вміщені вірші, оповідання Б.Д. Грінченка «Без хліба», «Каторжна», «Непокірний» і матеріали, які знайомлять читачів із фольклористичною діяльністю видатного дослідника.

Для науковців, викладачів, студентів, учителів, учнів і широкого загалу читачів.

Хай звучить колисаночка

Рік видання - 2012.

Автор: М. П. Кулішенко. 

Кількість сторінок - 86.

 

«Хай звучить колисаночка» - під такою назвою вийшла з друку поетична збірка відомої лебединської поетеси, уродженки села Михайлівка Лебединського району Марії Кулішенко.

Видання складається з 80 колисанок, забавок, співаночок. Вірші поетеси переповнені любов'ю до рідного краю, до України, до тих, хто поряд.

Книга має два розділи: «Колискові та колисаночки» і «Забавки та співаночки». Маючи значний педагогічний досвід роботи і величезну любов до дітей, авторка зуміла створити поетичні рядки,  які малеча може легко зрозуміти і запам'ятати. Неабиякою окрасою збірки стали яскраві і виразні малюнки місцевої художниці Валентини Рудик.

Це вже третя книга Марії Кулішенко такого жанру. Раніше до 10-річчя Незалежності України вийшла книга «Бабусина корзина», у 2005 році – «Добруша».

Хто вкрав істину?

Рік видання - 2015.

Автор - В. Бакуліна.

Кількість сторінок - 92.

 

Журналістське дослідження з липня 2013 по грудень 2014 року. Мета книги - гідна оцінка величної постаті Івана Багряного та популяризація його творчості. Книга розрахована на широке коло читачів.

Цінуйте миті

Рік видання – 2012. 

Автор:  М. О.  Калюк.

Кількість сторінок – 32. 

 

«Цінуйте миті» – поетична збірка кролевчанина Миколи Калюка. Вона містить 23 вірші різноманітної тематики: пейзажна лірика, доля жінки; вірші, які торкаються суспільно-важливих тем, роздуми про швидкоплинність часу, патріотична поезія. Поетична збірка «Цінуйте миті» - це друга збірка автора, перше видання під назвою «Струна» вийшло у світ роком раніше. Микола Калюк – молодий та перспективний автор, практично щороку він дарує своїм читачам нові добірки поезій.

Через віки та епохи. Нариси з історії с. Терни у 4-х томах / Книга друга. Відблиски минулого

Рік видання - 2014.

Автор і упорядник - А. М. Лісний.

Кількість сторінок - 308.

 

У другій книзі "Відблиски минулого" із чотиритомної праці "Через віки та епохи", автор продовжує розповідь з історії с. Терни Недригайлівського району на Сумщині. В кожному нарисі у хронологічному порядку подається дослідження подій на основі архівних даних, документів, фотографій, свідчень сучасників, які були їх безпосередніми учасниками. Виклад ведеться в контексті новітньої загальноукраїнської історії, висвітлює загальноукраїнські, регіональні та місцеві події.

Видання розраховане на краєзнавців, педагогів та учнів, на широке коло читачів, які цікавляться історією України.

Чудная гора

Рік видання – 2009.

Автор:  О. А. Чурочкін.

Кількість сторінок - 144.

 

Пропонована читачам книга є зібранням інформації про Сафронієвську пустинь -  найдревніший монастир Путивльського краю. Він був заснований у 1405 році на місці з’явлення Молченської ікони Богоматері.

При написанні книги  було враховано, творчо переосмислено всі відомі видання з цієї теми. Були досліджені збережені в столичних бібліотеках джерела з історії монастиря, а також архівні документи. Окрім цього, в книзі враховані результати археологічних розкопок, які проводилися влітку 2002 року.

Вперше книга «Чудная гора» побачила світ напередодні великого ювілею – 600-річчя  з дня появи Молченської ікони Пресвятої Богородиці (1405-2005). 

 

Шевченкіана Миколи Бондаренка

Рік видання - 2017.

Автор ліноритів: М. М. Бондаренко.

Кількість сторінок - 88.

 

“Шевченкіана Миколи Бондаренка” - це високоякісний художній альбом із гравюрами й екслібрисами, присвяченими життю та поезії Тараса Шевченка. Самобутнє світосприйняття художника і поєднання поезії Кобзаря з авторським почерком Т.Г.Шевченка, що наслідує шрифт видання, створює неповторне прочитання його творів.

Please reload

bottom of page