Книги і зразки видань

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

Voropay.jpg

Не жив би я без України. Збірка поезій

Рік видання – 2021.

Автор – Юрій Воропай.

Кількість сторінок – 108.

«Не жив би я без України» – перша поетична збірка Юрія Воропая. Це лише частина його творчості. Автор демонструє глибокі знання та щиру любов до рідного краю, до всього, що пов’язано з Україною. Юрій у своїй поезії виповідає почуття і свою волю до діяння, викликає у співрозмовника прагнення спрямувати думки на прекрасне, добре, моральне. А ще, як педагог, намагається вести молоду зміну, завтрашню духовну міць і здорову снагу нашої незалежної держави. То сила і цілющий дух неоціненні.

Збірка поезій «Не жив би я без України» – це сповідь про пережите і передумане. Вірші Юрія Воропая пройняті творчим неспокоєм, активним наступальним життєствердженням.

Для широкого кола читачів.

TITUL_Migal_монокул_тура.jpg

Беззмінне вирощування конопель (монографія)

Рік видання – 2021.

Автори: Мигаль М.Д., Лайко І.М., Ткаченко С.М., Міщенко С.В., Лайко Г.М.

Кількість сторінок – 198.

У монографії показано теоретичні і практичні особливості тривалого вирощування монокультури конопель на одному полі – з 1931 до 2017 р. На основі глибоких досліджень внесення під коноплі різних доз гною і мінеральних добрив установлено закономірності їхнього впливу на агрохімічні та фізико-хімічні властивості ґрунту, що в свою чергу впливає на кількісні та якісні показники коноплепродукції.

Актуальність теми полягає в тому, що вирощування монокультури конопель дає високі врожаї упродовж десятиліть, а це особливо важливо для невеликих фермерських господарств, які бажають вирощувати рентабельну культуру.

Монографія розрахована для науковців-агрохіміків та агрономів, які вирощують не лише коноплі, але й інші сільськогосподарські культури.

зображення_viber_2020-12-02_10-38-17.jpg

Герої АТО. Сумський район. Книга друга

Рік видання – 2020.

Керівник проєкту – Інна Щербина.

Автори: Діана Кіріченко, Ольга Дрозд.

Кількість сторінок – 200.

«Герої АТО. Сумський район. Книга друга» висвітлює перебіг неоголошеної російсько-української війни, опираючись на спогади її учасників – жителів Сумського району.

Видання має важливе історичне значення, адже в ньому сконсолідовані докладні відомості про бойові підрозділи, що базуються на Сумщині, у складі яких герої нарисів боронили й продовжують захищати Україну від зазіхань агресора.

Книга також збагачена ексклюзивними світлинами, наданими військовими частинами та співрозмовниками. Вона розрахована на широке коло читачів, які цікавляться новітньою історією України.

Oblozka_Romny_сайт.jpg

Літопис Роменщини в подіях та особистостях (XVI-XXI ст.)

Рік видання – 2020.

Автори: Северин В.П., Северин М.В.

Кількість сторінок – 440.

У книзі подано відомості про знаменитих особистостей Роменщини, аналізуються історичні й соціально-еко­номічні події, починаючи з XVI століття і донині.

Видання розраховане на широке коло читачів, зокрема тих, хто вивчає історію України.         

Sumy_postati_oblozka.jpg

Суми: містяни, постаті, земляки

Рік видання – 2019.

Автори: А. Кохан, А. Федорина, А. Акіменко.

Кількість сторінок – 100.

Ця книжка – третє видання в межах реалізації інформаційного проєкту Сумської міської ради «Я – сумчанин». У ній представлено художньо-публіцистичні розповіді про наших сучасників – мешканців обласного центру, що варті уваги та шани всієї громади.

Кращі людські якості: сміливі рішення, високий професіоналізм, тверді життєві принципи, чесність, порядність, доброзичливість, фаховість та талант героїв книги – лягли в основу кожного словесного портрета сумчан, якими по праву пишається рідне місто.

Для широкого кола читачів, що цікавляться іменами сучасників, шанують їхні творчі та професійні здобутки, внесок у розвиток краю.

Rushniki_cover.jpg

Кролевецькі рушники XІХ – початку ХХ століть.

Альбом-каталог

Рік видання – 2019.

Упорядник – І.В. Яніна.

Кількість сторінок – 152.

Видання має на меті познайомити як фахівців, так і широке коло шанувальників народного мистецтва зі збіркою кролевецького візерункового ткацтва ХІХ – поч. ХХ ст., що представлене в експозиції Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького й нараховує майже сто предметів.

Головне завдання каталогу – пожвавити інтерес до національної спадщини, навчити «прочитувати» давні символи народного мистецтва, виокремити те важливе, що зберігали, чим дорожили і пишалися наші прабатьки.

Sklyarov_poeziya.jpg

Джерела б’ють. Збірка поезій

Рік видання – 2020.

Автор – Г.М. Скляров.

Кількість сторінок – 188.

Поетична збірка «Джерела б’ють» – творчий дебют Григорія Склярова.

Автор закодовує у своїх віршованих рядках чарівність природи, довколишнього світу, змальовує світлі почуття, ділиться враженнями та спогадами і водночас гостро викриває вади сус­пільства, застерігає від необдуманих рішень та вчинків.

Збірка розрахована на широке коло читачів.

1.jpg

Фольклорні записи Бориса Грінченка із села Нижня Сироватка. Збірник матеріалів

Рік видання – 2019.

Упорядник – С.В. П’ятаченко.

Кількість сторінок – 288.

Збірник містить записи народних казок, легенд, переказів, прислів’їв, загадок, народних пісень, а також опис весільного обряду, що були зафіксовані письменником, педагогом, фольклористом і мовознавцем Б.Д. Грінченком у 1884–1885 рр. у селі Нижня Сироватка Сумського повіту Харківської губернії (нині Сумського району Сумської області). У додатках вміщені вірші, оповідання Б.Д. Грінченка «Без хліба», «Каторжна», «Непокірний» і матеріали, які знайомлять читачів із фольклористичною діяльністю видатного дослідника.

Для науковців, викладачів, студентів, учителів, учнів і широкого загалу читачів.