top of page

Одеський кінофестиваль відзначив фільми «Стоп-Земля», «Із зав’язаними очима» та «Папині кросівки»


Журі Одеського міжнародного кінофестивалю визначило переможців у шести номінаціях. Найкращим повнометражним фільмом стала стрічка Тараса Дроня «Із зав’язаними очима», лідером серед короткометражних названо фільм Ольги Журби «Папині кросівки», а гран-прі фестивалю виборола картина Катерини Горностай «Стоп-Земля».


Стрічка Тараса Дроня «Із зав’язаними очима» здобула нагороду в секції повнометражних фільмів та приз у розмірі 30 000 гривень. Фільм зняли 2020 року. У головній ролі знялася українська акторка Марина Кошкіна, у другорядних – Олег Шульга, Лариса Руснак, Олександр Мавріц та Сергій Лузановський.

Фільм розповідає про молоду спортсменку боїв без правил Юлію, яка на війні втратила нареченого. Дівчина залишає спорт та починає нові стосунки, щоб звільнити себе від ролі вдови героя війни, яку нав’язує їй суспільство. У 2020 році стрічка отримала відзнаку Варшавського міжнародного кінофестивалю як найкращий фільм конкурсу.


Ліпшим серед короткометражних став фільм Ольги Журби «Папині кросівки». За перемогу в цій номінації організатори передбачили нагороду обсягом 25 000 гривень. У стрічці знімалися Богдан Зенченко, Дмитро Бучек, Ігор Олійник та Ольга Любарова.


«Папині кросівки» – це фільм-спостереження за останніми годинами перебування 13-річного Саші в інтернаті для дітей, позбавлених батьківського піклування. Він один із тих, кому пощастило найбільше, – його всиновила американська родина, хлопчина вирушає в іншу країну назавжди, але дещо не відпускає його.


Гран-прі 12-го кінофестивалю та головну винагороду – 55 000 гривень, виборов фільм Катерини Горностай «Стоп-земля». Картину зняли у 2020 році, тоді ж вона здобула «Кришталевого ведмедя» Берлінського кінофестивалю. У ролях: Марія Федорченко, Арсеній Марков, Яна Ісаєнко й Олександр Іванов.


Фільм розповідає про 16-річну Машу, яка вчиться в 11 класі звичайної київської школи. Близькі друзі дівчини Яна та Сєня допомагають їй не почуватися відсторонено в колективі, хоча самі іноді переживають напружені моменти в школі. Через екзамени та почуття до однокласника Саші Маша вимушена вийти із зони комфорту та наважитися зробити перший крок.


Крім того, в межах Одеського міжнародного кінофестивалю було вручено Дюка за найкращу режисерську роботу, його отримав Нікон Романенко за стрічку «Leopolis night». Дюка за найкращу акторську роботу здобув колектив картини «Стоп-Земля», а спецпризом від журі кінофестивалю відзначено фільм Маркуса Ленца «Суперник».


Comments


Соціальні мережі
bottom of page