top of page

Три українські книжки потрапили до короткого списку премії «Ангелус»


Центральноєвропейська літературна премія «Ангелус» оголосила короткий список номінантів. До нього увійшли сім книжок.


Серед них:

  • Катерина Бабкіна «Мій дід танцював краще за всіх» (переклав з української Богдан Задура);

  • Петро Яценко «Магнетизм» (переклав з української Марцін Гачковський);

  • Володимир Рафеєнко «Довгі часи» (переклали з російської Анна Урсуленко та Марцін Гачковський);

  • Мірослав Тричик «Джазга. Брехня сильніша смерті» (Польща);

  • Міхал Комар «Приховане» (Польща);

  • Сергій Лебедєв «Дебютант» (переклав із російської Гжегож Шимчак);

  • Сигітас Парульскіс «Темрява і партнери» (переклала з литовської Ізабела Корибут-Дашкевич).


Автори книжок, що потрапили до фіналу, отримають 5000 злотих. Переможець може розраховувати на 150 тисяч злотих. Перекладача книжки переможця очікують 40 тис. злотих (якщо переможе польський письменник, журі обере перекладача іншої книжки з фінального списку).


Крім того, у 2020 році заснували приз глядацьких симпатій імені Наталії Горбанєвської. Зазначену відзнаку присуджують за підсумками читацького онлайн-опитування. Переможець отримає тримісячну стипендію на резиденцію у Вроцлавському домі літератури. Цього року голосування триватиме з 9 вересня до 15 жовтня на сайті премії.


Лауреата «Ангелуса-2021» оголосять 16 жовтня під час фестивалю Бруно Шульца у Вроцлаві.


Літературна нагорода Центральної Європи «Ангелус» – творча відзнака, яку вручають щороку, починаючи із 2006-го, за найкращу прозову книжку, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором нагороди є місто Вроцлав. Лауреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія).


Нагадаємо, що цьогоріч кваліфікацію премії пройшли 143 книжки, серед яких 12 – українські. У довгий список потрапили 14 книжок.


Принагідно додамо, що лауреатами «Ангелуса» вже ставали українські письменники. Власне, Юрій Андрухович здобув нагороду у 2006-му, Оксана Забужко – у 2013-му, Сергій Жадан – у 2015-му.


Джерело: «Читомо»


Comments


Соціальні мережі
bottom of page