top of page

Тільки третина міського населення України активно читає книжки (опитування)


Оприлюднено результати дослідження читання у містах України. Його провела дослідницька компанія «Gradus Research», виявивши не надто втішні показники. Власне, лише 19% українців не уявляють свого життя без літератури.


«За даними Держстату та інших офіційних джерел, українці витратили у 2020 році на книжки сукупно не більш як 800 мільйонів гривень. А середнє домогосподарство в Україні витрачає на книжки 55 гривень на рік. Це дуже відрізняє українців від мешканців інших країн, на які ми хочемо бути схожими. Низький рівень читання (лише 27% українців − регулярні читачі) і придбання книг перетворюється на низький рівень освіти й науки, незначну ефективність нашої економіки», − зауважила директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.


Згідно з результатами опитування, лише третина міського населення України активно читає книжки. Проте задля розваги й у вільному режимі читає майже 60% дорослого населення. Сегментація респондентів показала дві великі групи: читачі (59%) та нечитачі (41%).


До групи читачів входять три підгрупи:

  • гедоністи (19%) − ті, хто не уявляє свого життя без літератури;

  • фанлавери (25%) − ті, хто за допомогою книг розважається та покращує свій настрій;

  • вимушені читачі (15%) − ті, хто через навчання чи роботу мають читати, проте не отримують від цього задоволення.

Група нечитачів теж поділяється на три підгрупи:

  • ті, хто прагне читати (16%) − декларують, що люблять читання, купують чимало паперових книжок, проте не мають часу їх читати;

  • байдужі до читання (14%) − ті, що визнають цінність книг, однак не мають ні цікавості до них, ні потреби;

  • закриті до читання (11%) − ті, які переконані, що читання − марна витрата часу.

«Читання є запорукою сталого розвитку держави і суспільства, бо дозволяє розвивати навички рефлексії та мислення. «Gradus» як лідер інноваційних досліджень в Україні кілька разів на рік власним коштом проводить великі дослідження. Тема читання як стратегічно важливої навички нації не могла пройти повз нашу увагу. Так, справді, українців важко віднести до активних читачів. Проте наше дослідження виявило групи сталого читання, що точно можуть бути амбасадорами цієї навички серед решти населення. Видається надважливим популяризувати читання серед представників молодих вікових груп, адже вони читають найменше, ця звичка в них майже не сформована і сприймається радше як обов’язок, аніж задоволення», − переконана засновниця і директорка компанії «Gradus Research» Євгенія Близнюк.


В опитуванні, що відбулося методом анкетування в мобільному додатку «Gradus», взяли участь 2039 респондентів.


Джерело: «Читомо»

Comentários


Соціальні мережі
bottom of page