top of page

Президент підписав указ про донесення об’єктивної інформації щодо сталінських репресій 30-х років


Президент України Петро Порошенко підписав Указ №75/2017 «Про заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років». Про це йдеться на сайті глави держави, повідомляє Детектор медіа.

Головною метою документу є вшанування пам'яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, донесення до українського суспільства та світової спільноти об'єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України, а також сприяння утвердженню в суспільстві ідеалів гуманізму.

Відповідно до указу, Кабінету міністрів України у місячний строк доручено створити Організаційний комітет із підготовки і проведення заходів у зв’язку з 80-ми роковинами масових політичних репресій 1937-1938 років, розробити і затвердити у тримісячний строк відповідний план заходів на 2017-2018 роки та забезпечити його виконання.

Указом визначено низку завдань центральним та місцевим органам виконавчої влади щодо проведення меморіальних заходів, широкої інформаційної кампанії, подальших наукових досліджень та продовження пошукової роботи у зазначеній темі, а також розвитку Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

Президент також доручив закордонним дипломатичним установам України провести заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору та надати сприяння у вшануванні жертв цієї трагедії українській громадськості за кордоном, провести відповідну інформаційну роботу за межами України.

Нагадаємо, у "Видавничому будинку "Еллада" в 2008 році вийшла книга з серією графічних робіт (ліноритів) Миколи Бондаренка «Україна – 1933: кулінарна книга». Зображення на гравюрах передають жорстокість радянського режиму і мученицькі страждання селян під час Голодомору. У книзі, окрім ліноритів, є спогади очевидців – жителів сіл Буринського району Сумської області, що розширюють сприйняття графічних робіт, а також архівні документи. За цей мистецький витвір Микола Бондаренко був удостоєний ордену «За заслуги» III ступеня, який він отримав від Президента Віктора Ющенка. «Україна – 1933: кулінарна книга» стала одним із експонатів Музею книги та друкарства України.

Соціальні мережі
bottom of page