Маленька охтирчанка стала учасницею конкурсу "Моя космічна книжка"


издательство книги Сумы типография Эллада конкурс

Триває літературний конкурс для дітей 8–12 років «Моя космічна книжка», ініційований проектами «Yakaboo», «1+1 media» та #книголав. Організатори поділилися листами від перших учасників.

На адресу конкурсу надійшли листи із міст Дніпро, Києва, Охтирка в Сумській області, села Нові Петрівці, міста Лозова у Харківській області, міста Бердянськ Запорізької області, міста Чернівці, селища Краснопавлівка в Харківській області, міста Івано-Франківськ та навіть зі штату Колорадо у США. У листах діти радили Капітану Бу свої улюблені книжки, які варто взяти з собою в космос.

“Це справжня порція дитячої щирості та захоплення гарною літературою! Нас дуже приємно здивувала кількість листів, різноманіття книжок та любов до читання”, - пише «Yakaboo».

Про різні частини пригод Гаррі Поттера діти згадували не в одному листі:

“Є багато різних дуже цікавих книжок, наприклад, “П’ятеро тайно-шукачів і собака “Шерлок Холмс”, “Супер “Б” з “фрикадельками”, “Пастка для ґеймера” і “Близнюки рідко грають поодинці”. Але найкращою книжкою у світі є “Гаррі Поттер” / Софія, 9 років, м. Київ/.

“Моя улюблена книга – “Гаррі Поттер і філософський камінь” /Назар, м. Київ/.

“Я не можу дочекатись польоту на загадкову планету Марс… Коли ви дозволили взяти у подорож свою улюблену книгу, я відразу подумала, що візьму з собою ту, яка стала моєю настільною, улюбленою – “Гаррі Поттер і філософський камінь”. Мені подобається ця книга своєю неповторністю, пригодами, фантастикою.” /Олена, м. Бердянськ/.

Також теплими словами учасники описали один із найтепліших дитячих творів української літератури “Тореодори з Васюківки” Всеволода Нестайка:

“Головні герої твору є вигадливі хлопчики Ява та Павлуша. Вони прості школярі з села Васюківка. Ці хлопчики різні, але їх поєднувало бажання прославитися на весь світ… Але не буду вдаватися в подробиці, щоб тобі, Бу, було цікаво читати цей бестселлер.” /Дар’я, м. Охтирка/.

“Ця книжка пригодницька, смішна та цікава. Як би в ній було безліч сторінок, то я згодна читати безкінечно.” /Влада, с. Тарасівка/.

Ще однією книжкою-улюбленицею учасників стала трилогія Сашка Дерманського “Чудове Чудовисько”:

“Шановний капітан Бу! Раджу почитати КНИЖКУ “Чудове Чудовисько”. Ця розповідь про Чудовська просто захоплює, і змиває волною фантазії та креативу!!!” /Злата, с. Нові Петрівці/.

“Можливо ви вже здогадались що це трилогія, але ця книга мені сподобалась найбільше! В ній зібрані різноманітні риси характеру: зрада, відданість, обман, доброта, хитромудрість та інші.” /Марина, м. Лозова/.

Улюбленою книжкою Соломії з Києва є історія Бодо Шефера про дівчинку-фінансового експерта, яка мала пса Мані:

“Є декілька частин цієї книги. В ній розповідається про те, як дванадцятирічна дівчинка на ім’я Кіра знайшла пораненого пса, та він не простий, і вміє говорити. Назвали його Мані тому, що коли дорослі говорили про гроші, пес відізвався. Мані дуже добре знає все про бізнес.” /Соломія, м. Київ/.

“Мене звати Злата і я обожнюю читати книжки, а надто пригодницькі. І, звісно ж, у мене є улюблена книжка. Але вона не одна. Це серія “Як приборкати дракона”. Зараз існує 11 книжок, і я не можу назвати ту, яка мені подобається найбільше. Я пропоную взяти їх усі з собою… Справа в тому, що всі вони доводять одну важливу думку, а саме: “Із будь-якої ситуації завжди існує вихід”. /Злата, м. Дніпро/.

А перший лист був присвячений книжці Всеволода Нестайка “Дивовижні пригоди в лісовій школі”:

“Це захоплююча книга про пригоди двох друзів – Косі Вуханя та Кольки Колючки. Вона вчить як перемагати ворогів, дружбі, сміливості, доброті, відважності”. /Софія, м. Івано-Франківськ/.

Дівчинка Іра з Чернівців найбільше любить казку Кейт ДіКамілло “Свинка Мерсі – справжня принцеса”:

“В книжці йдеться про свинку Мерсі яка проживала зі своїми господарями. Одного разу в їхній будинок пробрався грабіжник і завдяки свинці Мерсі, всі пожитки будинку були врятовані.” /Іра, м. Чернівці/.

Катерина з Києва радить читати про пригоди кроликів:

“Однією із моїх улюблених книжок є “Велика книжка кролячих історій” Женев’єви Юр’є. Ваша космічна подорож тривала, тому пригоди кроленят стануть в нагоді.” /Катерина, м. Київ/.

А Анна із селища Краснопавлівка радить книжку “Розшукується ракета на чотирьох лапах” Джеремі Стронґа:

“Цій книжці розповідається про собаку, яка мала здатність втягувати у халепу свого одинадцятирічного господаря Тревора та його подругу Тіну. Герої мали неприємності з двома поліцейськими та собаколовом. Про собаку навіть написали у газету, але все рівно її не могли спіймати”. /Анна, с. Краснопавлівка/.

Нагадаємо, конкурс «Моя космічна книжка» стартував на початку березня. «Уявіть собі, що космічні подорожі стали реальністю і тепер можна запросто полетіти на Марс на зимові канікули чи свята. У політ збираються школярі з усіх куточків планети – з Африки та Австралії, Німеччини та о. Ява. Напишіть командиру космічного корабля, Капітанові Бу. Він неймовірно любить казки і пригоди, але не має часу їх читати, бо повсякчас зайнятий космічними польотами. Розкажіть йому, яка ваша найулюбленіша книжка й, можливо, саме її Капітан Бу візьме в наступний політ!», - сказано в умовах конкурсу.

Учасникам літературного змагання слід написати Капітанові Бу листа з описом найкращої книжки, яку обов’язково потрібно взяти в наступну космічну мандрівку. Твір має складатися з 1 аркуша в клітинку звичайного шкільного зошита. «Капітан Бу, на жаль, не має часу читати довгі листи», – зазначено на сайті конкурсу.

Листа слід надіслати до 8 травня 2017 року на адресу: вул. Кирилівська,160 Ю, м. Київ, 04073, «Моя космічна книжка».

Автори найкращих творів отримають свої нагороди-сюрпризи у травні на Книжковому Арсеналі (м. Київ).

Приєднуйтесь, залишилося вже зовсім мало часу!

Соціальні мережі