Названі 100 видатних книжок 2018 року за версією The New York Times


Щорічно престижне американське видання формує перелік із визначних художніх та нехудожніх видань. Книги згруповані за такими жанрами: біографії, комікси/ графічні твори, актуальна література, есеїстика, художня проза, закордонні справи, історія, спогади, нон-фікшн, поезія, наука, соціологія, спортивна література, оповідання, трилери.

Перелік книг художньої літератури, як завжди, строкатий. Тут і готичний графічний роман «Сабріна» Ніка Дрнасо, історичний роман Патріка Шамуазо «Старий раб», який занурює читача в колоніальну добу Мартиніки, і майстерний психологічний роман Гонкурівської лауреатки Лейли Слімані «Досконала няня» – шокуюча історія загибелі двох дітей та розпаду звичного ладу цілком, на перший погляд, успішної сім’ї. Роман у новелах «Ярус» Річарда Паверса заторкує екологічні проблеми крізь химерний опис стосунків людей та дерев. Роман «Марсіанська кімната» Рейчел Кушнер, попри оманливу назву – не зразок фантастичної літератури, а радше реалістичної ретроспективи непривабливих і складних сторін американського життя і його маргінальних прошарків.

Прикметний зразок ревіталізації шекспірівських мотивів не у просто у сучасній, але й жанровій літературі, пропонує детективний письменник Ю Несбьо у романі «Макбет», дія якого якого відбувається у Шотландії 1970-х років в атмосфері вбивств і корупції.

Потрапили до переліку й класики, як сучасники, так і постаті більш віддалених часів, зокрема, «Одіссея» Гомера у перекладі Емілі Вілсон та роман «Сусідство» Нобелівського лауреата Маріо Варгаса Льйоси, що є «суворим описом суспільства, заснованого на корупції, гедонізмі та насиллі». Не обійшлося у переліку і без фентезі a la Толкін – роман Наомі Новік «Обернення срібла».

Джерело: "Літакцент"

Читайте також: Визначений перелік книжок, які закуплять для поповнення бібліотечних фондів

Останні публікації
Соціальні мережі

2015 - 2019 © "Видавничий будинок "Еллада" 
Права захищені. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання)

на ellada-sumy.com  

 

м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва (Кірова), 25/1 (1 поверх, офіс 1)
тел.: (0542) 78-18-25, 78-18-24

моб. (095) 313-10-35,

(096) 250-82-70

e-mail: ellada-s@ukr.net

  • Wix Facebook page

«Видавничий будинок «Еллада» пропонує повний цикл послуг у галузі книговидавництва та поліграфії в місті Суми.