Оголошені лауреати Пулітцерівської премії
Лауреатами Пулітцерівської премії – найпрестижнішої американської нагороди в області журналістики – стали видання New York Times і Wall Street Journal, які опублікували статті про фінанси Дональда Трампа.
Газета New York Times отримала премію за розслідування звинувачень в ухиленні від сплати податків на адресу Дональда Трампа. Газета стверджує, що нинішній президент США в 1990-і роки був замішаний у сумнівних операціях, а в деяких випадках – у відверто шахрайських.
У жовтні минулого року податкова інспекція штату Нью-Йорк підтвердила, що веде розслідування за матеріалами газети.
Журналісти Wall Street Journal теж отримали Пулітцерівську премію за розслідування про Трампа. Саме ця газета першою поговорила з двома жінками (серед них порнозірка Стормі Деніелс), які стверджують, що Трамп платив їм за мовчання про зв’язки з ним.
Приз за громадську роботу дістався South Florida Sun Sentinel за висвітлення наслідків стрілянини в школі у Флориді. Газета випустила серію матеріалів про те, що влада була погано підготовлена до трагедії.
Премію отримала і Capital Gazette, до редакції якої в червні минулого року увірвався стрілок і вбив 5 співробітників. Журналісти отримали нагороду за висвітлення стрілянини у власній редакції. Незважаючи на трагедію, наступного дня після атаки редакція вийшла на роботу. Першу смугу п’ятничного номера редакція присвятила загиблим колегам. Газеті була присуджена премія в $100 тисяч.
Лауреатами в номінації «Міжнародний репортаж» стали арештовані в М’янмі журналісти Reuters, які писали про переслідування народності рохінджа в цій країні, а також кореспонденти Associated Press, що розповіли про вбивства наркоторговців без суду, які здійснюються владою Філіппін.
Пулітцерівська премія, що вручається з 1917 року, є однією з найпрестижніших нагород США в галузі журналістики та літератури. Хоча з нею пов’язані і скандали (зокрема, нагородження 1932 року Волтера Дюранті, який заперечував Голодомор в Україні).