top of page

Найбільший у світі видавець освітньої літератури відмовиться від паперових книжок


Видавництво Pearson, яке вважається найбільшим світовим видавцем освітньої літератури, вирішило поступово відмовитися від друкованих видань й перейти до випуску електронного книжкового контенту. Про це повідомляє BBC.

У компанії заявляють, що випуск електронних книжок стане пріоритетним напрямком їхньої роботи. Видавництво хоче, щоби друковані копії навчальних видань можна було лише взяти брати в оренду, але при цьому оновлюватися вони будуть набагато рідше. У Pearson сподіваються, що це змусить студентів більше купувати електронні версії видань.

«Це переломний момент. Понад половину наших річних доходів ми вже отримуємо з продажу цифрових копій. Тому ми вирішили, що так само, як і в інших галузях — приміром, в музиці чи ЗМІ, — настав час переглянути пріоритети у створенні наших продуктів», – стверджує очільник Pearson Джон Феллон.

Pearson отримує 20% доходів від постачання навчальних видань у США, але останнім часом студенти почали частіше брати вживані друковані видання й економити кошти. Саме для того, щоби протистояти цій тенденції, видавництво більше не оновлюватиме друковані видання кожні три роки й таким чином відмовиться від концепції, що панувала в книжковій індустрії впродовж останніх десятиліть.

Також повідомляється, що наступного року Pearson оновить лише 100 з 1500 навчальних видань. У 2019-му таких книжок було 500. За словами директора видавництва, спочатку нові правила в роботі компанії стосуватимуться лише США, але згодом поширяться й на інші ринки: «Видавництво друкованих книг ще впродовж багатьох років буде існувати, але тиражі ставатимуть все меншими».

Як повідомлялось, за нашим дослідженням, відповідаючи на запитання: «Скільки електронних книжок ви купили за останній рік (або прочитали в рамках платної підписки)?» 78% тих, хто читає (слухає) електронні (чи аудіо) книжки відповіли «жодної».

Тим часом більшість українських видавництв не мають досвіду видання і продажу електронних книжок.

Джерело: "Читомо"

Соціальні мережі
bottom of page