top of page

600 років лежала в землі: британка знайшла крихітну золоту Біблію


Древню реліквію жителька британського міста Йорк знайшла випадково. Учені оцінюють вартість артефакту а майже 135 тисяч доларів.


48-річна Баффі Бейлі працює медсестрою. Серед її хобі – пошук різних речей із металошукачем. Під час однієї з таких прогулянок жінка натрапила на неймовірну знахідку – золоту фігурку розкритої мініатюрної Біблії. Артефакт вона знайшла на території сільськогосподарських угідь.


Шукачка навіть не одразу здогадалася, що саме вона тримає у руках, адже золота Біблія всього півтора сантиметра завширшки.


«Я прокопала всього понад десять сантиметрів, і це було дуже звично, – я все ще не думала, що знайшла щось особливе», – зазначила Бейлі.


Науковцям вдалося визначити вік знахідки. За їхніми словами, артефакт був створений майже 600 років тому – у XV столітті.


На сторінках розкритої золотої книжечки містяться гравюри святого Леонарда та святої Маргарети, які вважаються покровителями пологів. Така річ могла відігравати роль оберегу. Оскільки у верхній частині знахідки є невеликий отвір, науковці припускають, що цю річ могли носити як кулон або намистину. Серед ймовірних колишніх власників крихітної Біблії називають короля Річарда III, який у ХV столітті володів територіями Йорку.


Мініатюрний артефакт передали до Йоркширського музею.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page