top of page

95-ту річницю публікації «Вінні-Пуха» відзначать виходом книги із передісторією


У Великій Британії до 95-річчя від часу публікації першої збірки оповідань Алана Александра Мілна про Вінні-Пуха, Крістофера Робіна, П’ятачка, Іа-Іа та інших мешканців Стоакрового (або Чудового – в переказі Заходера) лісу вийде передісторія їхніх пригод під назвою «Вінні-Пух: жив-був ведмідь».


Перший офіційний приквел до історії Мілна написала дитяча письменниця Джейн Ріордан. Книга побачить світ 30 вересня. Ріордан та ілюстратор Марк Берджесс підкреслюють зв’язок свого творіння з оригіналом: письменниця писала мовою, близькою до мови Мілна, а ілюстрації намальовані в стилі Ернеста Хауерда Шепарда, чиї зображення жителів Стоакрового лісу є класичними для прихильників.


До книги «Вінні-Пух: жив-був ведмідь» («Winnie-the-Pooh: Once There Was a Bear») увійдуть десять оповідань. Розповідь починається в лондонському універмазі «Harrods», де на продаж виставлений іграшковий ведмідь Вінні. Саме тут у 1921 році Алан Мілн придбав для свого однорічного сина Крістофера Робіна Мілна ведмедя, який згодом став прототипом Вінні-Пуха. Син також послужив батькові прототипом для створення однойменного персонажа.


«В оригінальних історіях Вінні-Пух живе на дереві в Стоакровому лісі, але історія свідчить, що він був куплений в «Harrods» на перший день народження Крістофера Робіна. Я не змогла втриматися від повернення до цього часу в передісторії. Сподіваюся, що читачам сподобається знову зустрітися зі знайомими друзями, коли вони вирушать назустріч новим пригодам», – розповіла Джейн Ріордан.


У передісторії Вінні-Пух та інші відомі читачам персонажі, перш ніж потрапити у Стоакровий ліс, втраплять у чимало пригод у Лондоні. Зокрема, вони здійснять екскурсію в Музей природознавства і відвідають столичний зоопарк, де Вінні зустріне канадську чорну ведмедицю Вінні Пег.


У 1920-х роках Мілн разом із сином неодноразово бували в Лондонському зоопарку, де жила ця ведмедиця. Вона так сподобалася Крістоферу Робіну, що хлопчик перейменував на честь неї свого іграшкового ведмедя.


Алан Мілн написав дві прозові книги про пригоди Вінні-Пуха та його друзів: «Вінні-Пух» у 1926 році та «Будинок на Пуховому узліссі» у 1928 році. Ведмедик згадується і в деяких поетичних збірках Мілна, але ще не під ім’ям Вінні.


Книги про Вінні-Пуха стали світовою класикою дитячої літератури XX століття і послужили основою для безлічі адаптацій у кіно, художній анімації тощо.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page