top of page

«Book Space» оприлюднив програму фестивалю-2021


Стала відомою програма IV Міжнародного книжкового фестивалю «Book Space». Цього року він відбудеться 3−5 вересня в офлайн-форматі у Дніпрі на Фестивальному причалі, що на Січеславській набережній.


Організатори підготували 150 подій, на які запросили 250 українських та іноземних гостей. Програма сформована з дев’яти спецпрограм і спеціальних проєктів.


Урочисте відкриття відбудеться 3 вересня о 14:00 в павільйоні фокусної теми «Нова близькість». В її межах заплановано 13 подій, кураторкою яких стала креативна директорка фестивалю Юлія Лактіонова.


О 15:00 розпочнуть:

  • дитячо-підліткову програму на 45 подій, кураторка Стефана Цебренко;

  • видавничу програму, в межах якої відбудеться 48 подій, кураторка Алла Рибіцька;

  • професійну програму на 12 подій.


Водночас у музеї «Літературне Подніпров’я» відбудеться перша подія із пропонованих спецпроєктів − кінопокази та лекції.


О 16:00 годині стартуватимуть:

  • «Не/знане» − спеціальна програма про маловідомі в Україні мови та літератури, кураторкою якої стала Вікторія Старикова. У її межах запланували 6 подій за участю закордонних гостей: Софі Оксанен (Фінляндія), Мехмет Демірташ та Нермін Моллаоглу (Туреччина), Томас Цалапатіс (Греція), Нана Акосуа Генсон (Гана), Сантьяго Віллафанія (Філіппіни);

  • «Бібліотека ХХІ» − програма складається з чотирьох подій про читання майбутнього та інноваційні формати (кураторки Стефана Цебренко та Юлія Лактіонова);

  • «Тандеми» − 5 подій про співіснування та комунікацію між собою творчих людей, що куруватиме Олена Юрчук.


О 19 годині поетичними читаннями розпочнуть музично-поетичну програму на 8 подій, кураторка Анна Ставиченко.


4 вересня, другий фестивальний день, стартуватиме о 10:30 воркшопом «Від скролітелінгу до мультимедії: текстові проєкти в мережі», з якого розпочнеться освітня програма на 3 події «Книжки майбутнього», кураторка − Вікторія Наріжна.


«Згодом ми оприлюднимо топових гостей фестивалю, проте на цьому етапі хотілося б відзначити бельгійських соціолога Паскаля Ґілена та філософиню Марліс де Мунк, які є співавторами книжки «Близькість: Мистецтво та освіта після Covid-19», що дуже перегукується з нашою цьогорічною фокусною темою. На «Book Space» Паскаль та Марліс матимуть дві події: лекцію на тему впливу людської близькості на мистецтво й освіту, а також дискусію про наше повернення до напівпублічних просторів: музеїв, театрів, центрів культури, які довгий час були для нас недоступними», − розповіли організатори фестивалю.


Фестиваль «Book Space» – це найбільша книжкова подія сходу України, перший український книжковий фестиваль із постійним фокусом на інноваціях у книговиданні, що проходить у Дніпрі щороку, починаючи із 2018-го.


Нагадаємо, що 2020 року «Book Space» пройшов 4–5 липня у форматі онлайн-марафону, який тривав 16 годин поспіль. У його межах відбулося 15 подій за участю 35 гостей із трьох країн. У кураторських оглядах були презентовані 37 книжкових новинок від 20 українських видавців.


Джерело: «Читомо»

Соціальні мережі
bottom of page