top of page

«PEN Pinter Prize-2021»: лауреаткою премії стала авторка з Зімбабве


Лауреаткою британської літературної премії «Pen Pinter Prize» стала ЦіЦі Дангарембга за книжку «Це скорботне тіло».


Психологічний роман «Це скорботне тіло» («This mournable body») уперше видали у 2018 році. У ньому йдеться про надію та потенціал однієї молодої дівчини, яка веде читача у подорож, щоб дізнатися, де живуть люди після втрати надії. Події роману відбуваються у Хараре − столиці Зімбабве.


ЦіЦі Дангарембга народилася у 1959 році в Зімбабве. Перші п’єси й оповідання написала у середині 1980-х років, перший роман − у 1988 році, їх перекладали у країнах Європи та США, книжки письменниці неодноразово здобували літературні нагороди. Зокрема, її твір «Нервові стани» став першим англомовним романом, який написала чорношкіра жінка, його у 2018 році включили у список сотні книжок, що зворушили світ за версією BBC. Після навчання у Німеччині багато працювала над режисурою фільмів, організацією, кіноподій у Зімбабве.Додамо, що роман «Це скорботне тіло» у 2020 році потрапив у довгий список Міжнародної букерівської премії.

«PEN Pinter Prize» – щорічна літературна премія, яку заснував 2009 року англійський ПЕН на честь лауреата Нобелівської премії з літератури Гарольда Пінтера, який був віцепрезидентом англійського ПЕН-клубу й активним членом Комітету ув’язнених письменників Міжнародного PEN (WiPC).


Нагороду присуджують за видатні літературні заслуги британським письменникам чи авторам, які проживають у Британії, і, за словами Пінтера, виголошеними у нобелівській промові, показують «рішучий, непохитний погляд на світ» та демонструють «запеклу, інтелектуальну рішучість… визначити справжню істину нашого життя і нашого суспільства».


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page