top of page

Букерівська премія оголосила цьогорічного тріумфатора


Міжнародну премію Букера 2021 року отримав французький письменник Девід Діоп за книжку «Вночі вся кров чорна» («At night all blood is black»). З французької мови її переклала Аннa Мосховакіс.


Грошову нагороду розміром 50000 фунтів стерлінгів розділять між автором і перекладачкою, «надаючи їм обом однакове визнання».


«Ми дійшли згоди, що його проза, блискуче бачення подій сюжету заплутували наші емоції та вражали розуми. Це все діяло на нас, ніби заклинання», − прокоментувала під час онлайн-церемонії рішення голова журі премії Люсі Хьюз-Халлетт.Девід Діоп народився 1966 року в Парижі, виріс у Сенегалі, зараз він мешкає у Франції, викладає літературу XVIII століття в Університеті Пay (L’Université de Pau et des Pays de l’Adour). Девід Діоп став першим французьким автором, який здобув Міжнародну Букерівську премію. Утім, раніше письменник уже отримував низку французьких та міжнародних нагород.


«Вночі вся кров чорна» − другий роман Діопа. Наразі його переклали 13 мовами. У творі йдеться про молодого чоловіка, який розповідає маловідому історію сенегальців – учасників Першої світової війни. Вони воювали на Західному фронті, у Франції.


Альфа, головний герой твору, відчуває в окопах самотність після загибелі найкращого друга. Проте він із новими силами бере участь у боях і незабаром починає лякати навіть власних товаришів.


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page