top of page

Визначено лауреатів премії імені Лесі Українки за 2021 рік


Комітет із присудження премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва визначив лауреатів 2021 року.

Власне, у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» з 54 висунутих творів перемогла книга Лариси Ніцой «Незламні мураші». Це українська патріотична казка для родинного читання. У ній ідеться про працьовитих мурашок, мирне життя яких порушили сусіди, здійснивши підлий напад.


У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» з 16 висунутих робіт перемогу здобула серія казок «Киці-мандрівниці» у художньому оформленні Дмитра Печенкіна. Члени комітету відзначили виразні образи казкових персонажів, а також ілюстрації подорожей різними країнами, які вчать маленьких читачів сприймати такий різний світ та інші народи.


У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» серед шести висунутих робіт кращою визнано виставу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша «Легенда про Дракона» (автор Сергій Новачук, режисер-постановник Ірина Корольова). Фентезі-мюзикл для дітей і дорослих «Легенда про Дракона» – це сучасна казка з історичними та фантастичними персонажами, пригодницьким сюжетом і вражаючим оформленням, вирішеним у З-D форматі.


У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» з п’яти висунутих творів більшістю голосів члени комітету визнали переможцем повнометражний ігровий фільм «Стоп-Земля», знятий ТОВ «Ессе продакшн хаус». Автор сценарію та режисер – Катерина Горностай. Фільм «Стоп-Земля» – драма дорослішання, розповідь про перший чуттєвий досвід підлітків. Це історія 16-річної дівчини Маші та її друзів у найтривожніші для них моменти юного життя – їхнього дорослішання. У фільмі знялися непрофесійні актори – звичайні школярі з Києва і Київської області.

Нагадаємо, премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва заснована за пропозицією Держкомтелерадіо у 2004 році. Вона присуджується щороку в чотирьох номінаціях до дня народження Лесі Українки за твори, які сприяють вихованню юного покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.


Комментарии


Соціальні мережі
bottom of page