top of page

До ювілею Лесі Українки запускають проєкт «150 імен Лесі»


25 лютого 2021 року відзначатиметься 150-річчя від дня народження Лесі Українки. До ювілею письменниці МКІП та Держагентство з питань мистецтв та мистецької освіти запускає проєкт «150 імен Лесі», який розповідатиме про багатогранність її життя.


«Леся Українка стала однією з провідних культурних діячок України кінця ХІХ – початку ХХ століття. Але чи багато ми знаємо про саму Лесю Українку і про її спадок, окрім „Лісової пісні“ та вірша „Contra spem spero“? Про її родину, та звідки виник псевдонім? Проєкт „150 імен Лесі“ розповідатиме про її оточення, сім’ю, послідовників, подорожі і, звичайно, творчість, – каже міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. – Упродовж 2021 року відбудуться численні події і заходи, що розкриють особистість поетеси. До реалізації залучені літературознавці, митці, театрознавці, 20 музейних інституцій та фондів, інші експерти».


За його словами, «150 імен Лесі» – це насамперед допомога українцям познайомитись із цілісним образом Лариси Косач-Квітки. І поновити інтерес до читання праць Лесі Українки.


Як повідомляє Держагенство з питань мистецтв та мистецької освіти, протягом поточного року заплановані театральні вистави за її творами, видання першого в незалежній Україні повного зібрання всіх її творів, випуск ювілейних монет та спеціальної серії поштових марок, а також проведення тематичних виставок, лекцій, вечорів, мистецьких конкурсів, святкових концертів, науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів, інших тематичних заходів тощо.


«Вона жила в цікаву епоху, мала неймовірні захоплення та витончене культурне оточення, що вплинуло на формування її світогляду та творчість. Тож сподіваємось, що протягом 2021 року в багатьох наших співвітчизників буде можливість долучитися до відзначення ювілею та по-новому відкрити для себе світ Лесі Українки і почати читати її твори та сприймати їх через призму сьогодення, оскільки і в наш час творчість письменниці не втрачає своєї актуальності», — зазначають у Держагенстві.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page