top of page

За мотивами книжки Анастасії Нікуліної «Сіль для моря, або Білий кит» знято короткометражне кіно


UP UA STUDIO та творча команда проєкту завершили роботу над короткометражним фільмом за мотивами книжки «Сіль для моря, або Білий кит» львівської письменниці Анастасії Нікуліної.


У 2019 році фільм став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно України. «Сіль для моря» – дебютна ігрова робота режисерки Сніжани Гусаревич.


Картина розповідає про дівчину Лізу, яка втратила сестру-близнючку, переїхала до бабусі й намагається знайти друзів у новій школі, але стає об’єктом цькування. У Лізи зав’язуються романтичні стосунки з її однокласником Максом, який пропонує підтримувати спілкування в інстаграмі. Дівчина починає спілкуватися в соцмережі з користувачем під ніком «white_k», який разом із морем стає її єдиним другом та пропонує Лізі перейти межу і стати «сіллю для моря».


«Головна ідея фільму – показати сучасним підліткам на прикладі «Сіль для моря», що вони не самотні, що проблема цькування (булінгу) вже вирішується на законодавчому рівні, що необхідно говорити про свої проблеми вголос, агресія завжди має причину, однак розірвати коло можна лише за допомогою інших», – повідомляється на сайті творчої команди проєкту.


Нині «Сіль для моря» розпочинає кінофестивальне життя, водночас у вільний доступ викладено трейлер фільму.Ролі у стрічці виконали Анна Жураківська, Олександр Іванов, Ніна Макарчук, Данило Каменський, Анна Іванова, Арсеній Марков, Тетяна Скляр, Олеся Надєєва.


Роман «Сіль для моря, або Білий кит» Анастасії Нікуліної вийшов 2017 року. Книжка здобула Міжнародну українсько-німецьку літературну премію імені Олеся Гончара 2018 року в номінації «Проза» та відзнаку «Найкраща книга для підлітків» у межах премії «Глиняний кіт-2018».


Джерело: «Читомо»

Comments


Соціальні мережі
bottom of page