top of page

Львів’янка номінована на Міжнародну премію True Story Award за родинну історію про Донбас і Галичину


Репортаж львівської журналістки Вікторії Дяченко претендує на перемогу у всесвітньому конкурсі лонгрідів True Story Award серед 39 текстів з усього світу.


Студентка Франкового університету, львів’янка Вікторія Дяченко увійшла до фіналу престижної премії True Story Award з особистою родинною історією про Донбас і Галичину. Вона єдина українка серед 39 фіналістів конкурсу. Номінантів обирали серед 1179 текстів від конкурсантів зі 101 країни.


Шанс на перемогу Вікторії Дяченко принесла опублікована на «Reporters» історія «Своє. Рідне» – ніжна й глибока оповідь про рідних, долі яких спростовують міф, нібито сім’ї, де мама – галичанка, а батько – донбасівець (чи навпаки), приречені розпастися.


«Ця премія є першою глобальною нагородою для репортерів з усього світу – на відміну від, наприклад, Пулітцерівської премії, яка відзначає журналістів зі США.


Тексти минулорічних переможців є прикладами вищого репортерського пілотажу – такого рівня матеріали хочеться частіше зустрічати і в українських медіа. Власне, на це працює і наша команда, долучаючись до розвитку української школи репортажу. Те, що текст Вікторії потрапив до фіналу True Story Award, є свідченням того, що рухаємося у правильному напрямку», – говорить шеф-редакторка «Reporters» Марічка Паплаускайте.


Імена трьох переможців назвуть на Міжнародному фестивалі Reportagen у Берні 20 серпня цього року.


True Story Award – міжнародний журналістський конкурс, заснований швейцарським журналом «Reportagen». Мета премії – зробити почутими у світі голоси репортерів і репортерок із різних країн. Журі True Story Award відзначає авторів та авторок, які пишуть 12 мовами і відзначилися глибиною досліджень, якістю журналістики та соціальною актуальністю історії.


Учасниками конкурсу є журналісти «The New York Times Magazine», «VICE», «GQ Magazine», «Vanity Fair», «The New Yorker», «The Guardian», «EL PAÍS», «Le Monde», «Die Zeit», «Gazeta Wyborcza» тощо.


Джерело: «Національна спілка письменників України»

Соціальні мережі
bottom of page