top of page

Міжнародна премія імені Олеся Гончара-2021 обрала переможницю


У конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2021 року перемогла миколаївська студентка Олена Півненко.


«Журі присудило Олені Півненко Міжнародну німецько-українську премію імені Олеся Гончара за роман «Єлень. Пряжа долі». Символічно кажучи, наша лауреатка стала авторкою роману року», – повідомив голова журі, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв Петро Перебийніс.


Він зазначив, що переможниці конкурсу 21 рік, вона студентка Миколаївського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв (факультет дизайну, графіки та реклами). Дівчина почала писати в 14 років. Має вже кілька романів, створених на основі скандинавських і слов’янських міфів.


Роман «Єлень. Пряжа долі» – це історія про богів і смертних, про магію та стародавні вірування. Події твору відбуваються в наш час. Головна героїня – українка – потрапляє до іншого виміру, що застиг у магічному середньовіччі. Книжка вийшла друком у 2019 році.


«Хочеться наголосити, що мова йде не тільки про виняткові творчі досягнення, а й про чітку громадянську позицію талановитої романістки. Ця молода українська письменниця зуміла віднайти, відкрити глобальний художній образ європейського світу, європейської спільноти», – зауважив голова журі.


Міжнародна українсько-німецька літературна премія імені Олеся Гончара – літературна відзнака, заснована у 1996 році німецькими меценатами – письменницею Тетяною Куштевською і підприємцем Дітером Карренбергом, а також Національною спілкою письменників України.


На конкурс приймаються як вже друковані, так і ще не оприлюднені твори українськомовних авторів віком до 30 років, які живуть в Україні та за її межами. Урочисте вручення нагород переможцям традиційно відбувається 3 квітня – у день народження Олеся Гончара.


Принагідно зауважимо, що на цьогорічний конкурс приймалися роботи лише у номінації «Роман року».


Джерело: «Читомо»

ความคิดเห็น


Соціальні мережі
bottom of page