top of page

Мінкульт готує заходи з нагоди 150-річчя від дня народження Василя Стефаника


Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП) спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти організовують заходи, присвячені 150-річчю від дня народження українського письменника-новеліста Василя Стефаника.


«14 травня 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Василя Стефаника – українського письменника, який почав працювати на перетині ХІХ та ХХ століть та здобув всесвітню славу майстра експресіоністичної новели. З цієї нагоди Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти підготували низку подій, які можна буде відвідати в онлайн-форматі, а також декілька спеціальних подій, що пройдуть просто неба у м. Києві», – йдеться в повідомленні пресслужби МКІП.


У межах святкування з 14 до 16 травня 2021 року відбудуться тематичні дискусії з провідними літературознавцями про життя, творчість та проблематику творів Василя Стефаника; виставка просто неба «СтефаникOnline» про життя Василя Стефаника, його творчість та історичний контекст зламу століть; перегляд фільму Леоніда Осики «Камінний хрест» (1968) та дискусія за участі експертів кіно щодо художніх засобів фільму та сміливого експерименту з перекладу літературного тексту мовою кінематографа; театральний перформанс «Найліпше з мойого серця» на основі новел та листів Василя Стефаника.


Зазначається, що до більшості подій можна буде долучитися онлайн, оскільки передбачені прямі трансляції низки заходів. Відвідування заходів просто неба будуть безкоштовними.Comments


Соціальні мережі
bottom of page