На премію імені Лесі Українки за 2020 рік претендують 58 робіт


Держкомтелерадіо завершив прийом творів на здобуття урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва. Цьогоріч на здобуття відзнаки претендують 58 робіт.


Видавництвами та видавничими організаціями подано 30 літературних творів: казок, оповідок, скоромовок та віршованих творів від сучасних українських авторів для малечі та дітей середнього шкільного віку, а також повісті, романи, етнологічне дослідження та збірку публіцистичних творів, призначені для юнацької читацької аудиторії.

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» за премію змагатимуться шість книжкових видань від п’яти видавництв.


Національною спілкою театральних діячів України для участі у конкурсі на здобуття премії висунуто 14 театральних постановок. Також на премію претендують вісім ігрових та анімаційних кінострічок.


Отже, номінація «Літературні твори для дітей та юнацтва» виглядає ось так:

  • Юлія Драгун «Як гарно мати друзів»;

  • Надія Степула «Петрик і фонтани»;

  • Тетяна Тіховська «Антхіл/Anthill»;

  • Сергій Цушко «Дощик вибіг на перон»;

  • Олег Павлів Літературні твори для дітей та юнацтва, опубліковані у Міжнародному незалежному чесько-українському літературному часопису для дітей та юнацтва «Незабудка»;

  • Сергій Піддубний «Велесова книга для юнацтва»;

  • Галина Пустовгар «Нащо равликові хатка?»;

  • Василь Шкіря «Бітанга»;

  • Василь Шкіря «Житіє зайчика-контрабандиста»;

  • Еліна Заржицька «Що ми знаємо про себе?»;

  • Любов Шостак «Забавлянки й колискові у пісні та слові»;

  • Олександр Бакуменко «Лицар Країни Чеснот»;

  • Оксана Лущевська «Залізний вовк»;

  • Марина Павленко «Домовичок і купа проблем»;

  • Юрій Нікітінський «Вовчик, який осідлав бомбу»;

  • Олег Гавріш «Казки баби Гавришихи»;

  • Тетяна Новацька-Тітаренко «Завтра новий день, або На гілці старої яблуні»;

  • Таня Стус «Моя Ба»;

  • Олександра Орлова «Нечуй Невмирущий»;

  • Сергій Лоскот «Жаринка, що стала зорею»;

  • Олена Рижко «Дівчина з міста»;

  • Олена Рижко «Мишоловка»;

  • Олена Рижко «Знає тільки Мару»;

  • Олена Рижко «Король Даркнету»;

  • Володимир Бурбан «Образки і силуети»;

  • Андрій Дюка (Андрій Кучер) «Путешествие сквозь пространство»;

  • Олег Майборода «17 історій для малят. Чому у зайця довгі вуха»;

  • Степан Сторож «Казка про царство Ромеса»;

  • Федір Ткач «Інсценізовані казки»;

  • Дара Корній (Мирослава Замойська) «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи», «Чарівні істоти українського міфу Домашні духи», «Чарівні істоти українського міфу Духи-шкідники».

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» представлені:

  • Олег Майборода «Знаю я один секрет» в художньому оформленні Вікторії Дунаєвої;

  • «Байки Езопа». Переказ Олександра Виженка в художньому оформленні Катерини Рейди;

  • Любов Шостак «Забавлянки й колискові у пісні та слові» в художньому оформленні Каріни Бесчасної;

  • «Риба-місяць і Місяць» автор та ілюстратор Олексій Черепанов;

  • «ПтахАбетка» авторка та ілюстраторка Ірена Панаріна;

  • Дара Корній (Мирослава Замойська): «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи», «Чарівні істоти українського міфу Домашні духи», «Чарівні істоти українського міфу Духи-шкідники»в художньому оформленні Ангеліни Канкави.

На номінацію «Театральні вистави для дітей та юнацтва» висунуті:

  • Музична лялькова фантазія для всієї родини «Вертеп. Казки тихої ночі». Творчий колектив Київського національного академічного театру оперети у складі режисера-постановника, автора сценарію Максима Добролюбовата художниці з костюмів, авторки сценографічного рішення Олени Поліщук;

  • Театральна вистава-фентезі «Фантастична Мері». Творчий колектив Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. І.А. Кочерги Житомирської обласної ради у складі автора інсценізації, режисера-постановника, заслуженого артиста України Петра Авраменката художниці з костюмів, заслуженого діяча мистецтв України Наталії Тімошкіної;

  • Театральна вистава «Снігова королева». Творчий колектив Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка у складі режисера-постановника Давида Петросяна, сценографа Петра Богомазова, композитора Олександра Кохановського;

  • Театральна вистава «Клас». Творчий колектив Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра у складі сучасного українського драматурга, автора однойменної п’єси Павла Ар’є (Павло Алєксєєв), співавтора п’єси, автора музичного рішення Станіслава Жиркова, акторів Анастасії Пустовіт, Дмитра Олійника, Владислава;

  • Театральна вистава «Хлопчик із бляшанки». Режисер Київського академічного театру юного глядача на Липках Артур Артіменьєв;

  • Театральна вистава «На полі крові». Творчий колектив Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок ім. Марійки Підгірянки у складі режисера-постановника Павла Кільницькогота художника-постановниці Зоряни Говзан;

  • Театральна вистава «Загадкове нічне вбивство собаки». Творчий колектив Запорізького академічного обласного театру юного глядача Запорізької обласної ради у складі композитора Олександра Кучера, акторів Олега Абакуменка, Максима Ігнатьєва, Катерини Макоєд, Анни Симонової;

  • Сценічна версія за мотивами народних казок «Пливе човен, казок повен». Сценарист та режисер Рівненського академічного обласного театру ляльок Олена Ткачук;

  • Театральні вистави «Кто мы», «Назови меня», «Окна памяти». Сценарист Андрій Дюка (Андрій Кучер);

  • Театральна вистава для підлітків за текстами Н. Блок «Фейс-бу-чік!». Режисер-педагог Комунального закладу початкової спеціалізованої освіти «Мистецька театральна школа м. Одеси» Федір Ткач;

  • Театральна вистава за оповіданнями М. Зощенка «Граємо Зощенка!». Режисер-педагог Комунального закладу початкової спеціалізованої освіти «Мистецька театральна школа м. Одеси» Федір Ткач;

  • Театральна мініатюра «Сватання». Творчий колектив театральної студії «Тандем-клас» у складі режисера-постановника Юрія Цукана, акторок Олени Красницькоїта Анни Пінкусович;

  • Феєрія-казка «Народження балерини». Творчий колектив Одеського національного академічного театру опери та балету у складі авторки ідеї та лібрето Людмили Сергійчук, диригента-постановника Віталія Ковальчука, режисера-постановника Павла Кошки, хореографині-постановниці, народної артистки України Олени Барановської, художника-постановника Ігоря Анісенка;

  • Лялькова вистава«Річкова фея Агайя». Творчий колектив Вінницького академічного обласного театру ляльок у складі драматургів Генріха Діката Михайла Каменюка, режисера-постановника, заслуженого діяча мистецтв України Олександра Свіньїна, художниці-постановниці Наталії Павлової, композитора Віктора Алєксандрова.

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» змагаються:

  • Мультимедіа-проєкт, науково-популярний фільм «Геракл – герой України/Heracles: a person and myths». Творчий колектив Телеканалу «Київ» у складі керівника проєкту та автора сценарію, ведучого Телеканалу «Київ» Валерія Бебика, генерального менеджера проєкту, виконавчого директора Телеканалу «Київ» Юрія Лященката режисерки Телеканалу «Київ» Анастасії Устюжаніної

  • Ігровий фільм – героїчна сага «Легенда Карпат». Творчий колектив ТОВ «Магнат-Медіа» у складі режисера, генерального продюсера Сергія Скобуната виконавчої продюсерки Надії Бокатури;

  • Ігровий фільм «Пекельна Хоругва або Різдво Козацьке». Автор сценарію – Олександр Власюк(творчий псевдонім Лірник Сашко);

  • Ігровий фільм-казка «Тільки Диво». Творчий колектив ТОВ «Казка Продакшн» у складі авторки сценарію, режисерки Олени Каретник, художниці по костюмах Айни Гассе (Айна Гапоненко), композитора Дмитра Коновалова, оператора-постановника Дмитра Саніна;

  • Короткометражний фільм «Ромка та Юлька» (історія сучасних Ромео та Джульєтти). Режисер-педагог Комунального закладу початкової спеціалізованої освіти «Мистецька театральна школа м. Одеси» Федір Ткач;

  • Анімаційний фільм «Цар Плаксій і Лоскотон». Творчий колектив ТОВ «Кей Анімейшен Студіо» у складі режисера та художника Андріана Сахалтуєва, композитора Сергія Чегодаєва, актора озвучування Сергія Северина, продюсерки, авторки проєкту «Літературний кіноурок» Ірини Сахалтуєвої, продюсера Віктора Андрієнка;

  • Анімаційний фільм «Як розвеселити Самотність». Авторка сценарію Світлана Конощук (творчий псевдонім Лана Ра);

  • Анімаційний фільм «Віктор_Робот». Творчий колектив ТОВ «Студія «Червоний Собака» у складі режисера і художника Анатолія Лавренішина, авторки сценарію Анастасії Лавренішиної, звукорежисерки Марії Нестеренко, композитора Антона Байбакова.


Джерело: «Українська літературна газета»

Нещодавні публікації
Соціальні мережі

2015 - 2019 © "Видавничий будинок "Еллада" 
Права захищені. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання)

на ellada-sumy.com  

 

м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва (Кірова), 25/1 (1 поверх, офіс 1)
тел.: (0542) 78-18-25, 78-18-24

моб. (095) 313-10-35,

(096) 250-82-70

e-mail: ellada-s@ukr.net

  • Wix Facebook page

«Видавничий будинок «Еллада» пропонує повний цикл послуг у галузі книговидавництва та поліграфії в місті Суми.