top of page

Небачений прецедент: із Данте Аліг’єрі хочуть зняти вирок за корупцію, винесений 700 років тому


Нащадок італійського середньовічного поета Данте Аліг’єрі хоче довести, що вигнання і смертний вирок для його пращура, ухвалені 1302 року, були несправедливими і політизованими.


Італійський астрофізик Сперелло ді Серего Аліг’єрі, який є нащадком відомого середньовічного поета Данте Аліг’єрі, хоче скасувати винесений 1302 року його родичу вирок.


Власне, в 1302 році Данте обвинуватили в корупції під час перебування на посаді в міському магістраті й зобов’язали виплатити штраф у розмірі 5 тис. флоринів. Крім того, йому присудили дворічне вигнання з постійною забороною обіймати державні посади. Коли він не з’явився в суд, то його заочно засудили до смертної кари.


Нащадок поета вважає, що справа проти Аліг’єрі була політизованою, а вирок – несправедливим. На початку XIV століття у Флоренції вирувала політична боротьба між “білою” та “чорною” партіями, і вирок Данте, який був одним із лідерів “білих”, ухвалили в час, коли “чорні” контролювали міську владу.


Згідно з законодавством Італії, будь-яку судову справу можна переглянути, якщо виявлено нові докази. Строку, який би обмежував давність справ, не існує.


Перегляд справи Аліг’єрі почнуть на конференції у травні. У ній візьмуть участь історики, лінгвісти, юристи та Антуан де Габріеллі, нащадок Канте де Габріеллі да Губбіо – флорентійського чиновника, який засудив поета.


Данте Аліг’єрі – італійський поет, мислитель, богослов, один з основоположників літературної італійської мови, автор знаменитої “Божественної комедії”.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page