top of page

Премія Women in Arts назвала першу володарку особливої відзнаки


Журналістка та ветеранка Валерія Бурлакова стала першою володаркою особливої відзнаки премії Women in Arts-2021 за книгу «Життя P.S.», яка є своєрідним щоденником з листів до її загиблого нареченого.


«Вручення особливої відзнаки премії Women in Arts 2021 ветеранці та журналістці Валерії Бурлаковій демонструє силу мистецького таланту, який допомагає осмислити воєнний досвід і тамувати біль втрати. Для мене Валерія уособлює розумну й небайдужу Україну, її силу, талант і відданість. Вона на власному прикладі доводить, що немає «жіночих» чи «чоловічих» справ, про що б не йшлося – від командування мінометом до написання книжки», – зазначив у привітанні до переможниці міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.


В Українському інституті поінформували, що після початку війни на сході держави Валерія стала волонтеркою, а згодом молодшою сержанткою Збройних сил. Після того, як у 2016 році під час виконання бойового завдання загинув наречений Валерії, вона сублімувала біль від втрати у книжці «Життя P.S.» – своєрідному щоденнику. Це листи до коханого з першого дня, як його не стало. У 2020 році книгу ветеранки драматизували: прем’єра п’єси за її співавторства відбулася у Львові на сцені театру ім. М. Заньковецької.


Премія Women in Arts заснована у 2019 році Українським інститутом та органом із координації системи ООН у питаннях гендерної рівності «ООН Жінки». Цього року засновники додали до семи основних категорій премії особливу відзнаку. Нею нагороджуються жінки, які не є професійними мисткинями, але зробили важливий внесок в українську культуру. Переможницю визначає голосування наглядової ради поза загальним конкурсом премії.


Comments


Соціальні мережі
bottom of page