top of page

«Честь професії-2021»: названо переможців журналістського конкурсу


Організатори XII конкурсу професійної журналістики «Честь професії» оголосили імена переможців. Їх обирали в шістьох основних та чотирьох спеціальних номінаціях.


У номінації «Найкраще інтерв’ю» переміг Роман Кравець з «Української правди». Матеріал – «Володимир Зеленський: Порошенко багато разів мені пропонував зустріч. Казав, що можемо знайти порозуміння».


Спеціальний приз у номінації «Найкраще інтерв’ю у локальному медіа» отримала Олена Лівіцька з «Першого каналу соціальних новин». Матеріал – «Поговори зі мною. Построзмова із Русланою з луцького автобуса з терористом».


У номінації «Найкращий репортаж» перемогли Богдан Кутєпов і Христина Коціра з hromadske.ua з матеріалом «Позивний «Домовина». Історія арештантки».


У номінації «Найкращий репортаж у локальному медіа» перемогли Олена Лівіцька й Ірина Кабанова з «Першого каналу соціальних новин». Матеріал – «Могила у квітнику. Три українки, поляк, який їх захищав, і …один бузок на всіх. Своя історія».


У номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події» перемогла Вероніка Мелкозьорова з матеріалом «A tale of two mothers: How a Texas couple claimed their baby from Ukraine despite the coronavirus lockdown» для NBC News.


Спеціальний приз у номінації «Найкраще новинне висвітлення резонансної події у локальному медіа» отримала Марина Пітиляк із ТРК «Перший Західний» із матеріалом «Понівечили чи облагородили? Як селяни статую Матері Божої у заповіднику самовільно встановили».


Перемогу в спеціальній номінації «Найкраща аналітика» отримали Алла Садовник, Інна Білецька, Дмитро Бондар, Олександр Стратонов із «Суспільного мовлення». Матеріал – «Помилка 83».


Спеціальний приз у номінації «Найкраща аналітика у локальному медіа» здобула Катерина Рождественська із Запорізького центру розслідувань із матеріалом «Опасные отходы, недопуск проверок и нарушения что скрывает мусорный полигон Запорожья».


У номінації «Найкраще розслідування» перемогла Олена Логінова зі «Слідство.Інфо» з матеріалом «Зірвати банк».


У номінації «Найкраща публіцистика» першість віддано Наталії Гуменюк, Максиму Каменєву й Анні Цигимі з матеріалом «Убивство Ґонґадзе – 20 років у пошуках правди» для «Суспільного мовлення».


Спеціальний приз у номінації «Найкраща публіцистика у локальному медіа» отримали Дарія Твердохліб, Владислав Мельничук, Ірина Цибух та Вірослав Цюп’як із матеріалом «Ігрень» для «Суспільного Дніпро».


Перемогу в спеціальній номінації «Пояснювальна журналістика в часи пандемії» від Наглядової ради отримала Анастасія Іванців. Матеріал – «Гроші і справедливість: чому пацієнти з ковідом вимушені боротися за безкоштовні ліки» для «Лівого Берега».


У спеціальній номінації «Експерт-знахідка» від платформи «Helpsmi – експерти онлайн» тріумфують Георгій Ерман із BBC News Ukrainian із матеріалом «Як українці врятували від різанини тисячі людей в Боснії і чому про це не говорять» і Павло Новик із Bihus.info з матеріалом «Присмак коксу: Як харківський завод роками вбиває екологію, відмахуючись від судів і екологів».


Перемогу в спеціальній номінації «Найкращий матеріал на тему дотримання професійних стандартів, журналістської етики та саморегуляції» від Комісії з журналістської етики отримала Оксана Расулова з «Лівого Берега». Матеріал – «Духовна війна і загроза «майдану». Як змінилася білоруська пропаганда після приходу російських журналістів».


Лідерство в спеціальній номінації «Найкращий журналістський експеримент» від школи UMES присуджено Мирославу Ганущаку з «1+1 media» з матеріалом «Карантин: чи реально прожити день на метровій відстані від людей».


Спеціальний приз «Надія журналістики» отримала Яна Радченко з «Гендер в деталях» із матеріалом «Що потрібно знати про гендер, коли тобі 16?».


Спеціальний приз «Найкращий аудіоматеріал» здобули Вікторія Лавриненко і Ярослава Грицак з «The Ukrainians» із матеріалом «Музика з історіями».


Зазначимо, цього року на конкурс надіслали найбільшу кількість матеріалів – 812 (2020-го було 615, 2019-го – 700, 2018-го та 2017-го – майже 430).


Джерело: «Читомо»

Comentarios


Соціальні мережі
bottom of page