top of page

Українська письменниця стала почесним послом «Чілдрен Кінофест»


Маленьких сумчан запрошують на безкоштовний тиждень кіно. У цьому році «Чілдрен Кінофест» в місті Суми буде проходити в кінотеатрі «Планета кіно» з 27 травня по 4 червня о 10:00.

Всього ж фестиваль охопить 20 міст по всій Україні. Почесний посол фестивалю - українська письменниця, колумніст, сценарист і драматург Катерина Бабкіна.

Вхід на всі покази - безкоштовний, за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю Чілдрен Кінофест. Реєстрація вже стартувала 15 травня. Частина місць виділяється організованим групам глядачів з соціально незахищених верств населення: дітям з особливими потребами, сиротам і потерпілим від конфлікту на сході України.

У конкурсну програму IV Фестивалю мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» увійшло сім фільмів для глядачів від 4 років, відібраних на найбільших європейських кінофорумах. Поза конкурсом представлена колекція фільмів братів Люм'єр.

У 2016 році фестиваль пройшов у 18 українських містах, від мільйонників до районних центрів, і зібрав понад 30 000 глядачів.

«Чілдрен Кінофест 2017» відкривається французькою анімаційною стрічкою «Життя кабачка». Фільм про дружбу підлітків отримав премію «Сезар» за кращий дебют і оригінальний сценарій, а також був номінований на премію «Оскар».

Фентезі «Хлопчик у золотих штанях» спільного датсько-шведського виробництва удостоївся призу глядацьких симпатій на найбільшому європейському кінофестивалі для дітей CineKid. За сюжетом, герой знаходить чарівні штани, з кишені яких можна нескінченно діставати грошові купюри.

В цьому році в програмі «Чілдрен кінофест» вперше представлений фільм з Латвії. «Мама, я люблю тебе» - повчальна історія про те, як маленька брехня може привести до серйозних наслідків. Стрічка Яніса Нордса була високо оцінена критиками - фільм отримав премію дитячої секції Generation Kplus Берлінського кінофестивалю і був висунутий від Латвії на «Оскар» за кращий фільм іноземною мовою.

Стрічка «Моллі Мун і чарівна книга гіпнозу» з Великобританії стала екранізацією бестселера англійської письменниці Джорджії Бінг. Комедія «Вперед, у школу!» з Данії розповість про хлопчика, чиє головне правило - порушувати правила дорослих.

Мультфільм «Маленький монстр» від шведського ілюстратора, режисера і сценариста Теда Сигера - це історія про клан чарівних чудовиськ, які чекають поповнення в родині. Україна в конкурсі фестивалю представляє фентезі-мультфільм «Микита Кожум'яка». Казка Манука Депояна, яка зібрала на батьківщині більше 11 млн. гривень, також вийшла в прокат у Польщі і Туреччині, а тепер побореться за глядацькі симпатії гостей «Чілдрен кінофест».

Переможець конкурсної програми фестивалю визначається глядацьким голосуванням - на вході в кінозал гості отримують бюлетень, в якому ставлять оцінку фільму.

Поза конкурсом маленьких глядачів чекає екскурсія до витоків кіно разом зі стрічкою «Люм'єр!». Колекцію відреставрованих робіт братів Люм'єр склав Тьєррі Фремо - директор Каннського кінофестивалю і один з головних кіноманів світу. Разом з його коментарями старовинні фільми перетворюється на сучасну комедію, яка розсмішить і дорослих, і дітей.

Традиційно, на закритті фестивалю буде показаний володар Гран-прі попереднього року. На цей раз глядачі побачать угорський фільм «Лапа» Роберта-Адріана Пежо, заснований на реальних подіях.

Джерело: Всі Суми

Соціальні мережі
bottom of page