З’явився новий сайт про українські книжкові новинки
В Україні з’явився сайт Bookdog, який оперативно інформуватиме читачів про найцікавіші книжкові новинки. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив засновник проекту Павло Швед.
«Це як Вітрина до Арсеналу чи Форуму на Читомо, яка функціонує цілий рік. Як і більшість схожих проектів, я створив його тому, що мені не вистачало сайту, де можна було б знайти таку інформацію», – пояснив він.
В ексклюзивному коментарі Читомо Павло розповів, що проект був створений у 2013 чи 2014 році під назвою Komubook і був розміщений на домені komubook.com.ua. Проте, коли Комубук став платформою краудпаблішингу, попередній проект переїхав на новий домен і став Букдогом.
«Проект насправді виріс з мого захоплення книжками. Як бібліофіл зі стажем, я дуже добре знав, що видається в Україні. Практично кожну більш-менш цікаву книжку я купував, адже ще кілька років тому їх виходило не так вже й багато. Оскільки мені завжди не вистачало сайту, де я міг би відслідковувати новинки, що виходять українською, я подумав, що я, напевне, не один такий, і вирішив створити такий проект», – зізнався він.
За його словами, Букдог діятиме постійно. Публікуватися там будуть у першу чергу книжкові новинки, оскільки його основне завдання – інформувати читачів про появу чи підготовку до друку цікавих книжок.
«Вибір, звісно, буде цілком суб’єктивний, бо обиратиму книжки я. Але й заразом не до кінця, адже я все-таки дипломований лінгвіст та літературознавець. Тому мені простіше оцінити – важлива книжка чи ні. Навіть якщо особисто мене вона не зацікавила б», – пояснив Швед.
Засновник Букдогу зізнався, що на розробку сайту витратив небагато часу.
«Розробляв я його не дуже довго, ані попереднього разу, ані тепер. Попереднього разу я створив його на Вордпресі. Цього разу ми створили його з нуля, щоб все було гарно і саме так, як я хочу. З цим мені допоміг мій товариш Сергій Семенцов, який дружить з програмуванням», – розповів він.
Зараз на сайті Bookdog розміщені найцікавіші новинки, коротка інформація про них, лінки, за яким їх можна придбати, а також кнопки соціальни мереж – щоб ними ділитися з друзями. Крім цього, з часом на сайті має з’явитися можливість додавати книжки в обране – створювати для себе своєрідний вішліст.