top of page

Міносвіти проведе масове звільнення через зрив друку підручників


Міносвіти підручники

Інститут модернізації змісту освіти (ІМЗО), відповідальний за експертизу підручників та їх закупівлю, буде реорганізований через порушення термінів друку підручників. Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час засідання уряду, повідомляє МОН.

За її словами, реорганізація передбачатиме зміну структури та повноважень Інституту – передачу експертизи підручників іншій установі, а також оновлення штату працівників ІМЗО.

Гриневич пояснила, що від початку цьогорічний друк підручників мав низку ризиків, оскільки зараз друкується у 2,5 рази більше підручників, ніж зазвичай – понад 18 млн примірників та одразу три лінійки підручників: для 1, 5 та 10 класів.

Тепер терміни розвезення підручників у школи посунуться в середньому на місяць. Водночас підручники з усіх предметів 1, 5, 10 класів будуть розміщені на сайті МОН та ІМЗО до 1 вересня. Крім цього, МОН розробило на перші тижні матеріали для вчителів, з детальним потижневим описом, де є навчальні цілі на тиждень, а також розписані активності, вправи та завдання для досягнення цих навчальних цілей.

«Дуже важливо, щоб протягом цього часу діти рухались та вчилися активно співпрацювати. Усі ці матеріали розіслані на школи. Там, де не завезено фабрики друку, місцеві органи самоврядування мусять доставити матеріали вчителям у друкованому вигляді. З цими матеріалами може ознайомитися кожен, і я закликаю і батьків, і журналістів це зробити», – наголосила очільниця міністерства.

Матеріали можна знайти на сайті МОН.

«Я закликаю вчителів не просити батьків докуповувати підручники, не просити їх купувати друковані зошити. Перший місяць вам вони будуть не потрібні», – запевнила Гриневич.

Хоча вона зазначила, що за попереднім планом підручники для 1 класу мусили бути в школах до 1 вересня – це було принципово важливо для вчителів та їхньої підготовки.

За її словами, порушення термінів у середньому на місяць було викликано 4 основними причинами: блокування закупівель видавництвами через судові позови, обмежені поліграфічні потужності України, погана процедура експертизи підручників та інституційна слабкість.

Тому МОН взялося за комплексну зміну експертизи, процедури закупівлі та розподіл повноважень у цій сфері.

На 4 вересня-5 жовтня призначено аудит ІМЗО. За його результатами відбудеться реорганізація, що передбачатиме звільнення усіх співробітників та проведення повторних конкурсів на посади.

Процедура експертизи підручників ж взагалі буде забрана в ІМЗО і передана іншій установі – Навчально-методичному центру з питань якості освіти.

Крім цього буде встановлено нові правила експертизи. Зокрема: усі експерти будуть проходити обов’язкове навчання, експертиза кожного підручника проводитиметься декількома експертами, експерти отримуватимуть гідну заробітну плату, платформа для проведення експертизи буде автоматизована, буде визначено перелік критеріїв, яким мусить відповідати підручник, експерт відповідатиме за якість проведення експертизи, оцінка експертів буде максимально конкретизованою.

На 2020 рік МОН планує розвести питання закупівлі оригінал-макетів підручників та закупівлі поліграфічних послуг на друк підручників. Очікується, що це дозволить: у кількарічній перспективі – збільшити пропозиції щодо якісних оригінал-макетів підручників, робити пряме замовлення друкарням без посередників, здійснювати прозорі закупівлі послуг друку на «Прозоро» за участі не лише українських поліграфій.

Нагадаємо, що у квітні Лілія Гриневич анонсувала друк нових підручників для 1, 5 та 10 класів.

Раніше ми повідомляли, що цього року для першокласників вперше надрукуютьпідручники з англійської мови британських видавництв Кембриджського університету та MM Publications.

Також цього року МОН розпочало розробку електронних підручників.

Джерело: "Читомо"

Соціальні мережі
bottom of page