top of page

У правописній комісії розповіли, коли може набути чинності новий правопис


правопис нова редакція

Нова редакція правопису може набути чинності уже наприкінці 2018 року. Про це заявив заступник міністра освіти і науки, співголова Української національної комісії з питань правопису Максим Стріха, передає "Читомо".

Він розповів, що на засіданні 22 жовтня комісія має підбити підсумки громадського обговорення проекту. Результат роботи комісії буде винесено на спільне засідання колегії МОН і президії Національної академії наук України. У разі його схвалення, буде внесено проект постанови до Кабінету Міністрів.

«Якщо все буде гаразд, то до кінця цього року ми матимемо нову редакцію українського правопису», — заявив Стріха.

Водночас він звернув увагу, що можуть з’явитися фактори, які стануть на заваді впровадження проекту.

«На жаль, у передвиборчій ситуації дехто буде кричати, що це спроба відволікти увагу людей. А хтось із протилежного крила говоритиме, що це спроба узаконити сталінську наругу над українською мовою. Такі заяви теж лунають, і я не виключаю того, що спільно ці екстреми можуть гальмувати правописний процес», — пояснив він.

Водночас заступник міністра акцентував на тому, що зміни впроваджуватимуться поступово.

«У ЗНО питання з оновлених пунктів правопису відразу не потраплять. Тому старшокласникам нема про що хвилюватися», — наголосив він.

«І взагалі, не треба себе лякати всілякими страшилками, як дехто, ніби ми всі раптом станемо безграмотними. Та навпаки! Бо в багатьох випадках спростили те, що в чинному правописі є складнішим, ніж потрібно», — додав Стріха.

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки виносило на громадське обговорення проект нової редакції українського правопису, яке тривало до 30 вересня.

Соціальні мережі
bottom of page