top of page

Стартував прийом заявок на Премію Міста літератури 2019


Премія міста літератури ЮНЕСКО

З 20 квітня по 31 травня приймають книги до номінації на Премію міста літератури ЮНЕСКО.

Уже вдруге у Львові стартує конкурс на Премію міста літератури ЮНЕСКО. Це перша в Україні літературна премія з таким статусом, яку присуджують автору або перекладачеві за оригінальний або перекладний художній твір українською мовою. Премія заснована задля вшанування творів сучасної літератури та надання їм суспільного резонансу.

У 2018-му році лауреатом Премії та власником найбільшої грошової нагороди з усіх міських премій в Україні – 150 тис. грн. – став Петро Яценко за роман “Нечуй. Немов. Небач”. Спецвідзнаки та премії по 25 тис. грн. отримали перекладачки Ольга Любарська та Ярослава Стріха. Така літературна нагорода стала першою в Україні премією від окремого міста.

Вимоги до номінованого твору:

- До номінації прийматимуть книги, опубліковані в 2018 році.

- Твір автора має відповідати загальноприйнятим гуманістичним цінностям, його зміст не повинен ображати чи принижувати честь та гідність українського народу, а також пропагувати сепаратизм.

- Не прийматимуть до розгляду твори з ознаками плагіату та/або з порушеннями авторського права.

- Номінований твір повинен бути доступним у друкованому та/або електронному вигляді, а перша публікація твору повинна бути в попередньому календарному році.

Номінантів можуть висувати видавництва, книгарні, бібліотеки, громадські, професійні, творчі, організації, а також культурні та освітні установи різних форм власності, які в своїй статутній діяльності мають напрямок “література”. Заявка на конкурс включає поданий один примірник номінованого твору, заяву на ім’я міського голови Львова та згоду автора/перекладача на розгляд твору в межах конкурсу.

Ознайомитись з Положенням про Премію міста літератури ЮНЕСКО можна за посиланням. Завантажити зразки документів Ви можете тут.

У разі виникнення запитань, пропонується писати на електронну скриньку: lvivprize@gmail.com.

Джерело: cityofliterature.lviv.ua

Соціальні мережі
bottom of page