top of page

Три українські письменники стали номінантами Літературної премії Європейського Союзу


Літературна премія Євросоюз

Стали відомі імена письменників, що боротимуться за перемогу у ще одній престижній щорічній нагороді – Літературній премії Європейського Союзу, покликаній сприяти популяризації та міжнародній промоції творчості молодих авторів з різних європейських країн. До короткого списку, який днями оголосило українське журі премії, потрапили Вікторія Амеліна, Маркіян Камиш та Гаська Шиян.

Цьогоріч Україна вперше бере участь у проведені Літературної премії Європейського Союзу. За умовами, номінувати авторів можуть члени українського журі, а схвалити їх на відповідність критеріям нагороди повинен Консорціум Премії. До складу українського журі увійшли президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков (голова журі), директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, літературознавиця, перекладачка, віце-президентка Українського ПЕН Оля Гнатюк, письменник, перекладач, літературознавець Остап Сливинський та перекладачка, журналістка, радіоведуча Ірина Славінська.

Зрештою, після обговорення, журі номінувало трьох українських письменників, а рішення було схвалене Консорціумом Премії у Брюсселі. Зокрема Вікторію Амеліну відзначили за роман «Дім для Дома», що вийшов 2017 року у «Видавництві Старого Лева». Гаська Шиян номінована за книгу «За спиною» 2019 року (видавництво «Фабула»), а Маркіян Камиш – за повість 2017-го «Чормет» («Нора-Друк»).

Хто стане переможцем у всіх країнах-учасницях премії й Україні зокрема – дізнаємося вже 22 травня. Церемонія нагородження лауреатів пройде у Брюсселі наприкінці вересня 2019 року.

Джерело: "Буквоїд"

Соціальні мережі
bottom of page