top of page

В Україні з'явився сайт з базою актуальних культурних проектів


Український культурний фонд запустив аналітичний медіа-ресурс UACulture. Про це повідомила виконавча директорка УКФ Юлія Федів.

На сайті розміщена інформація про грантові пропозиції, конкурси, інституції, що підтримують культуру.

Портал дає змогу зареєструвати свою організацію, знайти партнерів для свого проекту та альтернативне фінансування, дізнатися про українську культуру і діяльність Українського культурного фонду.

Розповісти про свою культурну організацію можна за посиланням.

На сьогодні у базі UACulture — понад 70 українських та міжнародних інституцій та грантових програм. Серед актуальних грантових програм: Гранти на подорожі для українських митців, Програма малих грантів громадської дипломатії уряду США – «Культура», The Pulitzer Center’s individual travel grants for journalists, Грант для інноваційних мистецьких проектів від фонду Бориса Лур’є, Тревел-гранти Фонду принца Клауса та ін.

База партнерів для творців культурних проектів містить близько ста організацій у різних сферах культури і мистецтва: бібліотеки, видавництва, музеї, благодійні фонди та ін.

Проект створений за підтримки Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ, Креативної Європи, Платформи, Великої Ідеї та Common Space for Creative and Cultural Industries.

В ексклюзивному коментарі Читомо Юлія Федів зізналася, що ідея порталу у неї виникла ще наприкінці 2014 — на початку 2015 років, коли вона почала співпрацю з Європейською театральною конвенцією (європейською театральною мережею).

«Театри-члени мережі постійно скаржилися на відсутність єдиного англомовного ресурсу про українську культуру, базу даних, у їхньому випадку, українських театрів та загалом культурних інституцій України. Ініціативна група випускників програм ЄТК навіть намагалася спочатку створити за грант англо-український портал театрів, але за відсутності подальшого фінансування ресурс не отримав розголосу», — пояснила вона.

За її словами, коли вона очолила Національне Бюро програми ЄС «Креативна Європа», запити від бюро 41 країни-члена КЄ щодо пошуку партнерів з України, мало інформації про Україну та її культурне середовище, підсилили переконання Юлії, що потрібно створити такий портал.

«Тоді я звернулася з ідеєю створення порталу до Ірини Шум, співробітниці МЗС, координаторки ідеї створення Українського інституту, співробітників Міністерства культури України та Марії Франощук з platfor.ma, представництва ЄС в Україні, EUNIC кластера. Ми довго шукали фінансування, обговорювали можливі форми такого ресурсу. Обговорення тривали близько року. І на початку 2018-го розпочалася розробка сайту, спочатку за підтримки platfor.ma», — розповіла Федів.

«Після перемоги в конкурсі на посаду виконавчого директорки Українського культурного фонду, ідея та сайт перейшли разом зі мною в УКФ. Перші 9 місяців запуску та стабілізації роботи Фонду для нашої команди були настільки напруженими, що фіналізація та запуск сайту відійшли на другий план. З 2019 року, завдяки реорганізації УКФ та створення окремого аналітичного відділу, мрія збулася — і ми запустили сайт UAculture, який плануємо наповнювати як власною аналітикою, так і залучати зовнішніх експертів», — додала вона.

Джерело: "Читомо"

Соціальні мережі
bottom of page