top of page

Книжковий Арсенал-2019 відвідали майже 57 тисяч людей


Книжковий Арсенал

З 22 по 26 травня у Мистецькому арсеналі відбувся IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», який відвідали майже 57 тисяч людей. Для порівняння, у 2018 році на фестивалі було 53 тисячі відвідувачів, повідомляє прес-служба музейного комплексу.

Протягом п’яти днів фестивалю понад тисячу новинок представили 150 українських видавництв; ілюстратори, дизайнери та художники — виставкові проекти, а у програмі фестивалю відбулась 491 подія, серед яких — зустрічі, дискусії, презентації, перформанси та концерти. А головним фокусом фестивалю стала тема «Сусідство: відкрите питання».

Понад 90 іноземних гостей приїхали на цьогорічний фестиваль із 30 країн. Вперше на Книжковому Арсеналі країна-гість фестивалю — Канада — представила спеціальну програму.

Одними з найбільш відвідуваних подій Книжкового Арсеналу стали:

Спеціальний проект «роздІловI. знаки взаємодії» від агенції АртПоле та Мистецького арсеналу. Проект реалізовано за підтримки програми Culture Bridges.

Зустріч з Доржем Бату (США) з нагоди виходу книжки «Франческа. Володарка офіцерського жетона». Організатор: Видавництво Старого Лева.

«Листи з неволі» — відомі українці читали листи заручників Кремля. Організатори: Центр громадянських свобод та Український ПЕН.

Розмова Оксани Забужко та Мартини Бунди «Між визволителями й окупантами». Фокус-тема «Сусідство: відкрите питання». Кураторка — Віра Балдинюк.

«Експрес-побачення». Наймасовіша в історії автограф-сесія, до якої долучились 55 українських дитячих письменників і письменниць. Організатори: Книжковий Арсенал та Барабука.

Презентація нового роману Ірени Карпи «Добрі новини з Аральського моря». Організатор: #книголав.

Вистава-променад «Спіймати Кайдаша». Драматург: Наталія Ворожбит. Режисер: Максим Голенко, Дикий театр. Перформативна програма «Прибульці», кураторка — Анастасія Гайшенець.

Твори Франца Ксавера Моцарта у виконанні стипендіатів благодійного фонду Vere Music Fund. Кураторська програма Люби Морозової «Уявні танці».

Зустріч із автором книжки «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи» Міком Вікінґом (Данія). Організатор: Клуб Сімейного Дозвілля.

Мультимедійна інтерактивна вистава «Конструктор» для дітей. Організатор: Artycrowd. Перформативна програма «Прибульці», кураторка — Анастасія Гайшенець.

Під час Книжкового Арсеналу представили 11 виставкових проектів. Центральною виставкою став проект Музейного відділу Мистецького арсеналу «РОЛІТ. СУСІДИ», що розповів історії з життя мешканців будинку «Роліт» («Робітник літератури») на вулиці Богдана Хмельницького в Києві.

Одним із найпопулярніших проектів фестивалю став «Ветеранський намет», організований Мистецьким арсеналому співпраці з Міністерством у справах ветеранів України. Всі дні фестивалю учасники бойових дій та волонтери презентували власні книжки про теперішню російсько-українську війну.

Також вперше на виставці-ярмарку фестивалю були організовані два тематичні стенди: Науково-популярний простір — з книжками науково-популярного спрямування і спільні стенди фотокниг — від Kyiv photo book і UPHA. Також діяв спільний стенд музейних видань — Музейний простір.

Найкращий книжковий дизайн-2019.

На Книжковому Арсеналі вчетверте визначили переможців конкурсу на найкращий книжковий дизайн. Гран-прі конкурсу отримало видання «MARIA» by Lesia Maruschak. Видавництво RED ZET, художнє втілення: Ілля Жекалов, Lesia Maruschak.

Вдруге генеральним інформаціний партнером Книжкового Арсеналу стало UA:Суспільне мовлення. Спеціальний проект телеканалу UA: КУЛЬТУРА виходив у прямий ефір усі дні фестивалю. Включення, репортажі та інтерв’ю безпосередньо з Книжкового Арсеналу, а також розмови в студії з учасниками подій, письменниками, літературознавцями та іншими гостями.

35 годин UA: Радіо Культура (третій канал UA: Українське радіо) наживо транслювало події спеціальної кураторської програми Ірини Славінської «Говорить Київ» та лінійні передачі UA: Радіо Культура за участю гостей фестивалю зі Студії прямого ефіру у Мистецькому арсеналі.

X Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбудеться з 20 по 24 травня 2020 року в Мистецькому арсеналі.

Соціальні мережі
bottom of page