top of page

У Києві нагородили переможців Шевченківської премії


У Національній опері України відбулася церемонія нагородження лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, повідомляє "Укрінформ".

Нагороду вручили у п’ятьох номінаціях: “Література”, “Музичне мистецтво”; “Візуальні мистецтва”; “Публіцистика, журналістика”; “Театральне мистецтво”. У номінації “Кіномистецтво” цьогоріч переможця не обрано.

"У рамках цієї, зокрема, премії ми вирішили дивитися вперед для того, щоби й українська культура так само дивилася вперед. Уперше ми не відзначаємо людей за їхні досягнення в далекому минулому, а вишукували те, що визначатиме обличчя української культури не лише в Україні, а в усьому світі. І от ті люди, які виходили на сцену, вони якраз і є обличчя завтрашньої України - знайоме, відоме і шановане в світі", - зазначив голова Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка Юрій Макаров, відкриваючи церемонію.

На церемонії також був присутній Президент Володимир Зеленський, який заявив, що Україна має знати обличчя своїх героїв і справжніх талантів, які її прославляють.

"У роки Другої світової війни один з міністрів уряду Черчілля запропонував йому збільшити витрати на оборону завдяки зменшенню витрат на культуру. На що Уїнстон Черчілль відповів: "А за що ми тоді воюємо?" Шановні українці, ми воюємо і зараз за нашу державу, за нашу культуру, тому що культура - це і є держава, тому що культура - це і є наш народ. Слава Україні!" - підкреслив Зеленський.

Як повідомлялося раніше, Комітет із Шевченківської премії оголосив лауреатів 2020 року у п’ятьох номінаціях.

У номінації “Література” обрано двох лауреатів - це Маріанна Кіяновська з книгою “Бабин Яр. Голосами” і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв “Так, але...”.

У номінації “Музичне мистецтво” відзначено гурт “DaxaBraxa” з музичним альбомом “Шлях”, у категорії “Візуальні мистецтва” - Олександра Глядєлова з мистецьким проєктом “Карусель”.

У номінації “Публіцистика, журналістика” відзначено публіцистичне видання “Дівчата зрізають коси” Євгенії Подобної, у номінації “Театральне мистецтво” - сучасну українську оперу-реквієм “ЙОВ” (“IYOV”) музично-театральної формації "Нова опера".

Соціальні мережі
bottom of page