Інститут національної пам’яті запрошує долучитися до акції #РодинніІсторіїВійни
До Дня пам’яті та примирення 8 травня та до 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Український інститут національної пам’яті розпочинає всеукраїнську безстрокову акцію «Родинні історії війни».
Друга світова війна не оминула жодної української родини. Захищати своїх рідних та свій дім до лав Червоної армії пішли понад 7 мільйонів українців. В арміях Союзників воювали 250 тисяч військових українського походження, а в Українській повстанській армії – понад 100 тисяч воїнів. Українці зробили значний внесок у спільну перемогу над нацизмом, яка була б неможливою без незламності та людської гідності сотень тисяч звичайних людей. За кожною з наведених вище цифр стоять долі конкретних людей. Без їхніх історій наша пам’ять про Другу світову війну не буде цілісною.
Інститут національної пам’яті закликає усіх ділитися родинними історіями, пов’язаними з подіями Другої світової.
Щоб взяти участь в акції, потрібно опублікувати свою розповідь у будь-якій соціальній мережі під хештегом #РодинніІсторіїВійни. Крім того, слід додати до тексту фотографію члена родини, чиєю історією ви ділитеся. По можливості на один із нижніх кутів світлини доцільно накласти зображення маку пам’яті, завантажити його можна за посиланням.
Зокрема, УІНП закликає приєднатися до акції заклади освіти та розмістити на своїх інтернет-ресурсах історії, які стосуються навчальних установ і пов’язані з подіями Другої світової війни. Це можуть бути розповіді про випускників, які боролися з нацизмом, або родинні історії учнів, студентів, викладачів.
Публікації в межах акції можуть бути різні за форматом, подачею матеріалу – від короткої інформації до розлогих матеріалів, в основі яких – родинні перекази та/або спогади очевидців воєнного часу. Головне – ваша участь і прагнення віддати належне окремим людям, вшанувати їхню пам’ять і доповнити їхніми історіями загальну історію трагічних подій Другої світової війни.
Найбільш зворушливими дописами Український інститут національної пам’яті поділиться на своїй фейсбук-сторінці.