top of page

Перший повнометражний фільм про Туве Янссон презентують у 2020 році


Чудові новини для шанувальників літературної мами мумі-тролів, фінської письменниці й художниці Туве Янссон. Уже цієї осені на великі екрани вийде біографічний фільм про авторку улюблених історій мільйонів дітей у всьому світі. А нещодавно творці стрічки опублікували перший трейлер майбутньої кінострічки.

Фільм розкаже про роки формування Туве у післявоєнному Гельсінкі, коли вона написала свої перші книги, вперше закохалася у жінку і насолоджувалася першими проблисками слави, яку їй принесли історії про дивовижних мумі-тролів.

Режисеркою фільму стала Заїда Берґрот, сценарій написала Єва Путро. Зйомки розпочалися у листопаді 2019 року в Гельсінкі. Прем’єра стрічки запланована у Фінляндії на осінь 2020 року.

«Ми переповнені неймовірно великою цікавістю до фільму про Туве. Говорячи про стрічку з фінами, скандинавами або людьми з-за меж Північного регіону, отримували миттєву реакцію: «О, я люблю Туве Янссон. Нарешті про неї знімуть фільм», – розповіла Андреа Рейтер, яка працює над стрічкою зі своїм колегою, сценаристом Алексі Барді та «Helsinki Filmi».

«Для нас дуже важливо, що фільм вийде фінсько-шведською мовою і буде знятий у Гельсінкі. Це те, чим ми пишаємося», – додала Рейтер.

Головну роль – письменниці Туве – зіграла фінська актриса Альма Певсті, відома на театральних сценах Фінляндії та Швеції. «Я плакала і сміялася водночас, коли мені подзвонили, – так Альма описує момент, коли почула, що їй випала роль Туве Янссон. – Як і майже кожен у Фінляндії, я росла на творах і малюнках Туве».

«Дуже приємно, що вирішили зняти фільм про Туве, і тішить, що він висвітлюватиме той період її життя, про який люди знають зовсім небагато», – зауважила племінниця Туве, голова правління «Moomin Characters» Софія Янссон і додала, що стрічка радше буде художньою, аніж документальною.

Джерело: «Буквоїд»

Соціальні мережі
bottom of page