top of page

У Лондоні відкрили пам’ятник Гаррі Поттеру


На площі Лестер-сквер у середмісті Лондона відкрили пам’ятник юному чарівникові Гаррі Поттеру – герою книг британської письменниці Джоан Роулінг.

Скульптор Анджей Шимчик зобразив момент із першої частини серії – «Гаррі Поттер і філософський камінь», де юний чарівник грає в квідич.

Бронзовий пам’ятник встановили біля кінотеатру «Одеон», де в 2001 році відбулася прем’єра однойменного фільму, головну роль в якому зіграв британський актор Деніел Редкліфф. Скульптура була зведена в межах проєкту «Сцени на площі» (Scenes in the Square), який покликаний відзначити видатні кіноновинки останнього сторіччя.

Планується також встановити фігури кролика Багза Банні, Бетмена, містера Біна, Мері Поппінс, ведмедика Паддінгтона та інших. Проєкт триватиме до липня 2023 року.

Принагідно додамо, що серія книг про Гаррі Поттера виходила протягом 1997–2007 років. Романи були екранізовані в восьми фільмах, заключну частину було вирішено розбити на дві кінострічки. Книги були випущені накладом понад 400 мільйонів екземплярів і перекладені 65 мовами світу.

Соціальні мережі
bottom of page