top of page

На Сумщині пропонують створити музей літератури


музей літератури видавництво Суми

Облаштувати музей літератури Сумщини планують у Недригайлівському районі. Для цього мають кімнату, в якій зберігаються матеріали про письменників із села Курмани, повідомляє "UA: Суми".

Поки ж будівля, у якій планують облаштувати музей - пустує. Рік тому там навчалися діти.

В одному з класів лишилася музейна кімната, присвячена письменникам-односельцям.

"Перша спроба створення краєзнавчого шкільного музею у Курманах була при Марії Захарівні Чумак – це вчителька-ентузіаст, яка була родичкою Михайла Осадчого, на той час переслідуваного владою. З того і розпочалося. Коріння цього музею походить від Білоусів, оскільки в сім'ї Григорія Білоуса народилося чотири письменника, з них: Дмитро Григорович, Олекса Григорович, Микола Григорович і племінник Григорій Павлович Білоуси", – розповів завідувач Недригайлівського краєзнавчого музею Іван Абаровський.

Саме тут, у цій школі, свого часу навчалися Іван Чумаченко, Михайло Осадчий та брати Білоуси. Матеріали про них займають приміщення площею близько 35 м2: фото, книги, листи, нагороди письменників-земляків. Ідея облаштування у колишній Курманівській школі музею літератури Сумщини виникла у Недригайлівського земляцтва.

"Чому б не у цьому приміщенні, воно ж унікальне, не зробити музей літератури Сумщини? Тому що якщо ми візьмемо село Курмани, є видатні люди - це сузір’я, але у нас кожен район, який не візьми, - він славиться своїми видатними людьми. Було б добре, якби ми змогли цю ідею реалізувати, тому що музею літератури Сумщини в області немає, то, можливо, це шанс зробити в рік 100-річчя Дмитра Григоровича Білоуса", – говорить голова Недригайлівського земляцтва в Сумській області Ірина Панасенко.

Доповнити музей планують калиновою алеєю. Її хочуть висадити навесні.

Соціальні мережі
bottom of page